РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635730<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Доманський О. Б. 
Дивертикули Меккеля у дітей: реалії діагностики та лікування / О. Б. Доманський, В. Ф. Рибальченко, С. М. Гнатюк, Н. В. Бучковська, С. П. Магдиш, С. І. Бондаренко, А. Г. Вірич, Л. А. Гаращук, С. О. Гамалій, І. О. Свистільник, І. Г. Вірич, О. В. Дзюман, А. П. Циганков // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 1). - С. 109-111. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - покращити результати лікування дивертикулу Меккеля (ДМ) та визначитися з вибором пріоритетної тактики щодо його лікування за умов іншої гострої абдомінальної хірургічної патології. Проведено комплексний аналіз результатів лікування 181-го випадку ДМ за 15 років. Хлопчиків було 118 (65,2 %), дівчаток - 63 (34,8 %). Хворим проводилося клініко-лабораторне обстеження, у разі необхідності - рентгенологічне й ультразвукове. Всіх хворих було госпіталізовано в ургентному порядку. Поміж тим під час уважного обстеження та динамічного спостереження з причини відсутності симптома Кохера було запідозрено запалення ДМ у 27-ми (14,9 %) пацієнтів. У 18-ти (9,9 %) пацієнтів, яких було госпіталізовано з причини непрохідності кишечника, встановлено інвагінацію ДМ, що потребувало видалення останнього на тлі симультанної агіендектомії. Троє хворих (1,6 %) мали непрохідність після лапароскопічного видалення апендикулярного паростка, а причиною був ДМ. У 104-х (57,4 %) пацієнтів на тлі флегмонозного апендициту були зміни в дивертикулі, які також потребували його видалення, ця операція носила більш симультанний характер. Поміж тим у 29-ти (16,2 %) пацієнтів на гангренозно-перфоративного апендициту були зміни запального характеру і в дивертикулі (гістологічно-флегмонозні), що також, незважаючи на перитоніт, потребувало проведення видалення дивертикулу. Усі діти одужали. З ускладнень виявлено злукову непрохідність в одного (0,5 %) пацієнта. Висновки: встановлена наявність ДМ є показанням до оперативного лікування незалежно від встановлених ускладнень з боку апендикулярного паростку. Симультанне видалення ДМ у разі виявлення його під час ургентної абдомінальної операції з іншого приводу є доцільним, навіть за умов деструктивного апендициту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського