РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nagirnyak S. V. 
One-dimensional tin (IV) oxide nanostructures as gas-sensing materials = Одновимірні наноструктури стануму (IV) оксиду як чутливий матеріал для газових сенсорів / S. V. Nagirnyak, T. A. Dontsova, I. M. Astrelin // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2015. - № 5. - С. 119-128. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.

Сенсори, чутливим елементом яких є SnO2, характеризуються малим розміром та низькою вартістю. Однак значними недоліками є їх недостатня чутливість, низька селективність та невисока стабільність. Тому визначення основних параметрів, зміна яких надасть змогу створити ефективні, високочутливі та селективні напівпровідникові сенсори на основі наноструктур SnO2, є вкрай актуальним. Мета роботи - встановлення основних параметрів, що впливають на чутливість, селективність і стабільність напівпровідникових сенсорів. Здійснено критичний огляд сучасної наукової літератури, в результаті якого встановлено, що використання стануму (IV) оксиду у вигляді 1D наноструктур (як допованих, так і недопованих) надасть можливість збільшити чутливість та селективність металоксидних датчиків за рахунок високих значень питомої площі поверхні та створення додаткових активних центрів відносно газів, які детектуються. Визначено, що для створення ефективних і чутливих напівпровідникових датчиків необхідними є використання 1D наноструктур SnO2 та їх спрямована модифікація різноманітними домішками. Висновки: виходячи з даних, наведених у сучасній науковій літературі, для створення ефективних напівпровідникових датчиків на основі SnO2 необхідно поліпшувати їх 3S характеристики. З цієї точки зору 1D наноструктури SnO2 заслуговують на особливу увагу за рахунок сукупності їх фізико-хімічних властивостей. Досить ефективним для синтезу 1D наноструктур є метод парогазового транспорту (метод CVD), що має високу продуктивність при відносній простоті і доступності та надає змогу одержувати монокристалічні наноструктури контрольованої морфології. Проте на сьогодні майже відсутні відомості щодо впливу режимних параметрів синтезу CVD на фізико-хімічні характеристики одержуваного нанорозмірного SnO2. Головна задача - поглиблене вивчення наукових засад цілеспрямованого синтезу та систематизація підходу при виборі допанту для підвищення селективності металоксидних газових сенсорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж109.5-51-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського