РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635239<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фареній І. А. 
Соціалізм і кооперація в поглядах "артільного батька" Миколи Левитського / І. А. Фареній // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2015. - № 29. - С. 28-33. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Микола Левитський послідовно дотримувався соціалістичних поглядів. М. В. Левитського відносять до народницької течії соціалістичного руху. Водночас Левитський підкреслював першість К. Маркса у розробці теорії побудови соціалістичного ладу, хоч в лави марксистської течії суспільної думки він не потрапив. Микола Левитський не ставив під сумнів справедливість положень марксистської теорії суспільного розвитку, однак вважав, що марксисти догматично її інтерпретують і використовують без врахування умов конкретної країни. Основою соціалістичного ладу, на думку Левитського, становить кооперація. Микола Левитський розглядав кооперативну діяльність як безпосереднє творення соціалізму, і присвятив цій справі все своє життя. Він займався широкою пропагандистською роботою та створенням кооперативних організацій. Тільки з 1894-го по 1905 рік його зусиллями відкрито більше 500 промислових та 200 сільськогосподарських артілей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)504.218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського