РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635088<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Uklein A. V. 
Correlation of the photoinduced total transmission with the degree of surface functionalization of carbon materials obtained from natural renewable sources = Кореляція між фотоіндукованим повним пропусканням та ступенем функціоналізації поверхні вуглецевих матеріалів, одержаних з природних поновлюваних джерел / A. V. Uklein, V. E. Diyuk, L. M. Grishchenko, V. O. Kozhanov, V. V. Lisnyak, V. V. Multian, P. I. Budnyk, V. Ya. Gayvoronsky // Укр. фіз. журн.. - 2016. - 61, № 10. - С. 869-878. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

Вперше застосовано швидкий безконтактний метод, який базується на самовпливі пікосекундного лазерного випромінювання на довжині хвилі 1 064 нм, для характеризації оптично густих пористих шарів об'ємних частинок карбонових матеріалів (КМ), що одержані з лігноцелюлозної сировини. Показано, що окиснювальна обробка призводить до зменшення площі поверхні Брунауера - Еммета - Тейлора (SBET) від 9,52 · 105 до 2,73 · 105 м2/кг, яка відбувається за рахунок руйнування частини вуглецевої матриці та формування нових О-вмістних поверхневих груп. Найбільш ефективним окиснювачем виявлено концентровану HNO3 30 мас. %, яка сприяє найефективнішому утворенню карбоксильних, ангідридних і лактонних, та фенольних поверхневих груп. Концентрацію таких функціональних груп визначено в динамічній атмосфері аргону за допомогою термогравіметричного аналізу (ТГ) і термопрограмованої десорбції, що поєднується з ІЧ (ТПД - ІЧ) спектроскопією. Кислотність поверхні, яку визначено за даними титрування за Бьомом, добре узгоджується з даними ТГ - ТПД - ІЧ досліджень. Підвищення гідрофільності поверхні надає можливість застосовувати вуглецеву матрицю для ковалентного зв'язування біолігандів, амінокислот, їх похідних і протеїнів із кисневмісними функціональними карбоксильними групами. Одержані значення ефективності фотоіндукованого поглинання Im (ϰC(3)) ∼ 10-16м2/В добре збігаються з відповідними для нанорозмірних КМ. Показано, що відношення Im (ϰC(3)) / SBET є майже сталим у межах експериментальної похибки. Це вказує на певну кореляцію між абсорбційним нелінійно-оптичним відгуком і питомою поверхнею КМ. Запропоновано використати Im (ϰC(3)) як параметр якості карбонових матеріалів у процесі їх окиснення. Окиснення є типовим початковим кроком найпоширеніших методів функціоналізації КМ для біомедицинських застосувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського