РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хорошко В. 
Особливості застосування сучасної інформаційної зброї / В. Хорошко, Т. Козел, О. Ярошенко // Прав., нормат. та метрол. забезп. системи захисту інформації в Україні : наук.-техн. зб.. - 2015. - Вип. 1. - С. 9-15. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У сучасній інформаційній війні неможливо досягти поставлених цілей без постійного здійснення заходів інформаційної боротьби та впливів не тільки в ході, але ж ще задовго до її початку та після завершення. Тому фахівці виділяють її як самостійний вид зброї - інформаційну зброю, яка розглядається як засіб ведення інформаційної боротьби. На сьогоднішній день інформаційна зброя є єдиною ефективною зброєю, яка, за умов науково-технічного прогресу здатна привести одну з протидіючих сторін до перемоги, в той час, як застосування арсеналу сучасної традиційної зброї в глобальному або відносно глобальному конфлікті здатна привести до знищення всіх учасників протистояння або, принаймні, до непоправних втрат у структурі національної безпеки, економіки, оборони та інших важливих сферах життєвої діяльності конфліктуючих сторін такою мірою, що жодна з них не зможе скористатися результатами перемоги. Наведено класифікацію інформаційної зброї та способи, методи та прийоми її застосування. Інформаційна зброя найбільшу небезпеку становить через те, що її застосування має знеособлений характер і легко маскується під заходи захисту. А в разі створення програмних продуктів у великому обсязі неважко утворити зони по декілька команд, які під час експлуатації програмної системи сформуються в дефект будь-якого типу. Крім того, така зброя надає можливість навіть вести наступальні дії анонімно, без оголошення війни. Наведено та розглянуто концепції C<^>4I і C<^>4IFTW, які передбачають погоджений розвиток систем управління, обчислювальної техніки, зв'язку та розвідки. Розглянуто алгоритми "завжди перемоги" та проведення, впливу гіпнотичного стану на суспільство. Виділяють такі основні види інформаційної зброї як: інформаційно-технічна зброя, що впливає на інформаційні ресурси, інформаційну інфраструктуру збройних сил, держави в цілому та інформаційно-психологічна зброя, що впливає на морально-психологічний стан людини, соціальних та інших груп населення, суспільства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5 + Х819(4УКР)110:Х840.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70508 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського