РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634585<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колесник Є. В. 
Взаємозв'язок між мікротвердістю і магнітним опором електроосаджених сплавів Fe - Cr і Fe - Ni / Є. В. Колесник, О. П. Клименко, А. М. Дудка // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2015. - № 2. - С. 65-72. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Для тонких металевих покриттів непряме визначення показників механічних властивостей є актуальною задачею, розв'язання якої потребує установлення залежностей між різними групами властивостей покриттів. Мета роботи - виявлення взаємозв'язку між показниками механічних і магнітних властивостей тонких електроосаджених покриттів на прикладі сплавів на основі заліза. Досліджено сплави Fe - Cr та Fe - Ni завтовшки 50 мкм, одержані за температури 55 <$E symbol Р>C і катодної щільності струму 10 А/дм<^>2 із сульфатних електролітів, що містять іони заліза (80 г/л) та іони хрому або нікелю (від 1 до 40 г/л), з визначенням мікротвердості, магнітного опору, морфології поверхні, фазового складу та переважних орієнтувань кристалів. Залежності мікротвердості і магнітного опору сплавів Fe - Cr і Fe - Ni від концентрації легувальних елементів в електроліті мають спільний нелінійний характер і добре корелюють з результатами прецизійного вимірювання періоду кристалічної решітки сплавів. При цьому вміст хрому та нікелю в складі покриттів не є визначальним фактором впливу на властивості. Висновки: виявлений ідентичний характер зміни мікротвердості і магнітного опору сплавів вказує на значний вплив залишкових макронапружень на механічні та магнітні властивості сплавів Fe - Cr і Fe - Ni. Причиною нелінійної зміни макронапружень у досліджених сплавах є особливості їх структуроутворення, що простежуються у формуванні морфології поверхні та переважних орієнтувань кристалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.223-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського