РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000634067<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuzkov V. 
Laser experiments in light cloudiness with the geostationary satellite ARTEMIS = Лазерні експерименти з геостаціонарним супутником ARTEMIS крізь тонкі хмари / V. Kuzkov, S. Kuzkov, Z. Sodnik // Косм. наука і технологія. - 2016. - 22, № 4. - С. 38-50. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Зазначено, що у липні 2001 р. було запущено геостаціонарний (ГЕО) супутник ARTEMIS з лазерним комунікаційним терміналом на борту, яким вперше у світі проведено лазерні комунікаційні сеанси між супутником ARTEMIS і низькоорбітальним супутником SPOT-4. Провадилися також лазерні комунікаційні експерименти між наземною оптичною станцією (НОС) ЄКА і супутником ARTEMIS за різних атмосферних умов. Об'єми інформації, що надходять із ГЕО-супутників, швидко збільшуються і виникає потреба у швидкісних каналах зв'язку з НОС на ГЕО-супутники. Для лазерної комунікації з наземної станції на супутник важливими факторами є вплив атмосферної турбуленції за різних атмосферних умов і конструктивні особливості. Головна астрономічна обсерваторія НАН України розробила прецизійну систему корекції руху 0,7-м телескопа АЗТ-2 і компактний лазерний комунікаційний термінал для лазерних атмосферних і комунікаційних експериментів з геостаціонарними супутниками. Спеціальне програмне забезпечення надає змогу супроводжувати супутник за розрахованою орбітою за допомогою комп'ютера. Ряд лазерних експериментів з ARTEMIS проводився за частково хмарних умов. При цьому спостерігалось сильне розщеплення зображень від лазерного маяка ARTEMIS, можливою причиною якого є раманівське розсіювання фотонів на молекулах води. Раманівське розсіювання призводить до зміни довжини хвилі випромінювання та до різних значень коефіцієнта заломлення зміщених за довжиною хвилі фотонів в напрямку меридіана, подібно до аномальної атмосферної рефракції поблизу горизонту. Оцінено атмосферне ослаблення і вплив турбуленції атмосфери на спостережні результати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.271 + О67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського