РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633666<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дедух Н. В. 
Регенерация и механическая прочность кости в условиях имплантации углеродного материала / Н. В. Дедух, М. Ю. Карпинский, Лу Чжоу, С. В. Малышкина // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2016. - № 3. - С. 41-47. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Мета роботи - вивчити регенерацію кістки в ділянці імплантації синтетичного щільного і повстиноподібного вуглецевого біоматеріалу, а також оцінити міцнісні якості стегнової кістки з імплантованим біоматеріалом. Експерименти виконано на 36-ти білих щурах. Щільний і повстиноподібний вуглецевий синтетичний біоматеріал марки "Карбопон-22" на основі віскози імплантували в транскортикальний дірчастий дефект (<$E3~times~3> мм) у метафізі дистального відділу стегнової кістки щурів. У контрольних тварин кістковий дефект (КД) не заповнювали. Щурів виводили з експерименту на 14 та 45-у добу. Проведено гістологічні дослідження матеріалу з використанням топо-оптичних методик та біомеханічні тести на осьове навантаження для оцінювання міцнісних властивостей оперованих і контралатеральних стегнових кісток. Навколо імплантованого матеріалу виявлено формування кісткової тканини (КТ), площа якої збільшувалася з терміном спостереження. Навколо щільного вуглецю утворювалася КТ з мінералізованим матриксом на основі колагену I типу. У разі використання повстиноподібного вуглецю через 14 діб формувалася губчаста КТ, кісткові трабекули якої представлені колагеном I типу, а через 45 діб його фрагменти були замуровані в новоутвореній КТ без ознак деструкції кістки. Після імплантації вуглецевого матеріалу в КД "критичного" розміру не виявлено ознак запалення, токсичної дії на прилеглу КТ і порушення репаративного остеогенезу. Визначено, що навантаження, яке призводить до руйнування кістки, після імплантації щільного вуглецевого матеріалу більше в 1,8 разу у порівнянні з контролем і в 1,6 разу у порівнянні з імплантацією повстиноподібного вуглецю. Висновки: повстиноподібний вуглець можна рекомендувати для заповнення "критичних" КД у ненавантажуваних ділянках, а щільний - і в навантажуваних, і в ненавантажуваних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.254.24 + Р458.198.53-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського