РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000633550<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуприн В. 
Генерування випадкових чисел штатними засобами хостів мережі Інтернет / В. Чуприн, В. Вишняков, М. Пригара // Захист інформації. - 2016. - 18, № 4. - С. 323-335. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що у системах опитування або голосування через мережу Інтернет з метою забезпечення умов для вільного висловлювання думки опитуваних необхідне збереження таємниці голосів. Для цього використовують криптографічний захист інформації, який потребує генерування випадкових чисел. Вкрай бажано, щоб ці числа були дійсно, а не псевдовипадковими. Генератори дійсно випадкових чисел (ГВЧ), що використовують у складі підсистем захисту серверних частин систем голосування, мають відповідати низці критеріїв, зокрема вимогам НД ТЗІ, оскільки домени безпеки серверного обладнання систем голосування в багатьох випадках мають бути сертифікованими відповідним уповноваженим органом. У той же час вимога щодо обов'язкової сертифікації за критеріями ТЗІ клієнтського обладнання систем голосування, як правило, не висувається, оскільки бажано, щоб виборець мав можливість здійснювати акти волевиявлення за допомогою виключно штатних засобів будь-якого хоста. Саме можливість голосування з будь-якого хоста без будь-яких спеціальних зусиль та засобів є найбільш привабливою властивістю систем дистанційного голосування. Запропоновано механізм одержання дійсно (не псевдо) випадкових чисел на будь-яких клієнтських вузлах мережі Інтернет без додаткових програмних засобів або фізичних пристроїв. Для цього пропонується скористатися випадковим характером нестабільності частот двох кварцових резонаторів (таймерного та тактового), що входять до складу будь-якого комп'ютера, та випадковим характером потоку запитів, що надходять на порти цього комп'ютера із мережі Інтернет. Проведено експериментальні дослідження запропонованого механізму. Теоретично доведено неможливість передбачати одержані числа за таких умов використання, що свідчить про недоцільність будь-яких спроб їх розкриття за допомогою криптоаналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403 + Х849(4УКР)041.1:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського