РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632863<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Недзвецький В. С. 
Інгібування реактивного гліозу в сітківці щурів із стрептозотоциніндукованим діабетом під дією гідратованого C60-фулерену / В. С. Недзвецький, І. В. Прищепа, А. О. Тихомиров, Г. Байдаш // Нейрофизиология. - 2016. - 48, № 2. - С. 142-152. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Реактивний гліоз є ключовим патогенетичним фактором виникнення ретинопатії у пацієнтів із цукровим діабетом; ця патологія індукується метаболічними розладами та розвитком окисного стресу в сітківці. Фулерен C60 та деякі його водорозчинні похідні відомі як виключно потужні антиоксиданти, здатні проявляти нейронротекторні властивості за наявності широкого спектра патологій та несприятливих впливів. Вперше досліджено вплив уведення гідратованої форми фулерену C60 (C60HyFn) на вміст і поліпептидний склад гліального фібрилярного кислого протеїну (ГФКП) у сітківці щурів з експериментальним діабетом, індукованим стрептозотоцином (СТЗ). Застосування методики імуноблотингу надало змогу виявити, що рівень ГФКП у сітківці щурів із діабетом перевищує контрольні значення більш ніж удвічі (P << 0,01). Це вказувало на реактивацію ретинальних гліальних клітин за умов гіперглікемії. Підвищення ГФКП-імунореактивності, пов'язане з розвитком реактивного гліозу в сітківці щурів із діабетом, було також підтверджено імуногістохімічно. Споживання діабетичними щурами розчину C60HyFn (60 нМ) з питною водою протягом 12-ти тиж призводило до суттєвої нормалізації вмісту ГФКП (зниження на 42 %; P << 0,05). Крім того, дія C60HyFn зумовлювала вірогідне (майже на 37 %) зниження концентрації глікозильованого гемоглобіну в сироватці крові щурів із СТЗ-діабетом, не змінюючи при цьому рівень інсуліну та глюкози в крові діабетичних тварин. Одержані результати свідчать про те, що протекторна дія гідратованого фулерену за умов діабетичної ретинопатії на початкових стадіях її розвитку реалізується через пригнічення ним надмірної активації гліоцитів сітківки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р673.903

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського