РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632670<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Derkach N. M. 
The study of the acute and chronic toxicity of the drug Decasan = Вивчення гострої та хронічної токсичності препарату "Декасан" / N. M. Derkach, S. Yu. Shtrygol', Yu. B. Laryanovska, S. A. Grashchenkova // Вісн. фармації. - 2016. - № 3. - С. 70-75. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Захворювання кишечника бактеріальної етіології характеризуються значною поширеністю і тяжким перебігом, особливо у ранньому віці, за супутнього імунодефіциту та хронічних хвороб шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Тому є раціональним пошук нових антимікробних засобів і доцільним використання відомого антимікробного засобу декаметоксину для створення лікарських форм для перорального застосування, зокрема декасан ("Юрія-Фарм", Україна) - 0,02 % розчин декаметоксину для вживання всередину. Мета дослідження - визначення показників гострої токсичності субстанції декаметоксину та препарату декасан, та вивчення можливих токсичних ефектів останнього за курсового введення. У дослідах на щурах показано, що декасан у максимально допустимій для одноразового введення дозі 20 мл/кг не призводить до загибелі щурів. Для субстанції декаметоксину LD50 становить 586 (484 - 588) мг/кг за внутрішньошлункового введення (ВШВ), що відповідає IV класу малотоксичних речовин (500 мг/кг << LD50 << 5000 мг/кг). Одноразове ВШВ субстанції декаметоксину в дозі 400 мг/кг через 2 доби спричиняє помірні зворотні зміни з боку ШКТ, тимуса, надниркових залоз. ВШВ препарату декасан у дозах 3 мл/кг і 30 мл/кг упродовж 30 днів щурам самцям і самкам не призводить до патологічних зсувів біохімічних параметрів крові (за винятком гіпоальбумінемії у самців щурів на тлі обох доз), а також не спричиняє змін гістоструктури внутрішніх органів, функції нирок, серця, ЦНС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського