РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632386<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чепугов О. П. 
Закономірності формування дефектно-домішкового складу напівпровідникових кристалів алмазу для зондів тунельних мікроскопів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О. П. Чепугов; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Увагу приділено вирощуванню монокристалів алмазу з напівпровідниковими властивостями. Досліджено закономірності формування необхідного дефектно-домішкового складу монокристалів алмазу типу IIb та одержано зразки, придатні до виготовлення зондів для сканувального тунельного мікроскопу. Розглянуто особливості вирощування кристалів у системах Fe - Co - Zr - B - C і Fe - Al - B - C за температур 1 350 - 1 600 °С і тиску 6,0 - 6,5 ГПа. Виявлено, що із збільшенням кількості кристалів зменшується швидкість росту окремого кристалу. Встановлено вплив умов вирощування на зонально-секторіальну будову кристалів, показано можливість одержання кристалів з розвитком граней форми {111} до 80 % у разі проведення процесу кристалізації в системі Fe - Co - Zr - B - C за температур понад 1 550 °С, а в системі Fe - Al - B - C за температур понад 1 450 °С до 100 %. Показано, що у разі додавання В4С в кількості 1 ÷ 2,5 % за масою концентрація некомпенсованого бору лінійно змінюється від 35 до 87 ppm та від 10 до 25 ppm для секторів росту {111} та {100} відповідно, а питомий опір для секторів росту {111} таких кристалів зменшується від 3,32 · 105 до 1,65 · 104 Ом · см, що надає можливість застосовувати алмази, об’єм яких сформований сектором росту {111}, для виготовлення зондів сканувальної тунельної мікроскопії. Виготовлено дослідну партію зондів з напівпровідниковим алмазним вістрям у формі піраміди Берковича та проведено їх дослідно-виробничу перевірку.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251.4,022 + Л463.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405735 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського