РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000631913<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мокляк Є. В. 
Вплив композитних наночастинок магнетиту на вміст заліза в органах та плазмі крові щурів за умов гострої крововтрати / Є. В. Мокляк, О. М. Важнича, І. М. Андрусишина // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2014. - № 6. - С. 51-58. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Створення лікарських форм нанооксидів заліза стимулює пошук таких способів їх покриття, які б найбільш адекватно відповідали конкретному призначенню. Використовуючи для стабілізації наночастинок магнетиту (НЧМ) у гідрофільному середовищі 2-етил-6-метил-3-гідроксипіридину (3-ГП) сукцинат (мексидол) разом з полівінілпірролідоном (ПВП), одержали композитні наночастинки, придатні для фармакологічної корекції гематологічних порушень, викликаних гострою постгеморагічною анемією. Їх вплив на метаболізм заліза в організмі раніше не досліджувався. Мета дослідження - вивчити вплив рідини, яка містить НЧМ, стабілізовані похідним 3-ГП та ПВП, та її окремих складових на вміст заліза в кровотворних і депонуючих органах та плазмі крові за умов гострої крововтрати. В експериментах на 45 білих щурах-самцях лінії Wistar змодельовано гостру крововтрату. Для її корекції тваринам вводили НЧМ, стабілізовані похідним 3-ГП та ПВП, у дозі 1,35 мг Fe/кг, окремі складові цієї композиції або референспрепарат Феррум Лек у відповідних дозах. Вміст заліза в кістковому мозку, печінці та селезінці тварин визначено методом атомно-оптико-емісійної спектрометрії з індуктивно-зв'язаною плазмою; уміст заліза в плазмі крові та її загальну залізозв'язувальну здатність - у реакції з Ференом-S. Показано, що гостра крововтрата через 3 год після її відтворення характеризується зменшенням вмісту заліза в плазмі крові та кістковому мозку. Референс-препарат Феррум Лек викликає збільшення депо заліза в печінці й не впливає на його вміст в інших органах та плазмі крові. Композитні наночастинки, що містять магнетит, 2-етил-6-метил-3-ГП сукцинат та ПВП, сприяють підвищенню вмісту заліза як в кровотворній тканині, так і в депонуючих органах (печінці), знижуючи при цьому залізозв'язувальну здатність плазми. Зміни вмісту заліза в кістковому мозку та депонуючих органах тварин при корекції гострої крововтрати окремими складовими композитних наночастинок свідчать, що визначальну роль в цих процесах відіграє нанооксид заліза, а стабілізуючі речовини, особливо мексидол, модифікують цей процес. Встановлені особливості можуть пояснити швидкий позитивний вплив НЧМ, стабілізованих мексидолом та ПВП, на відновлення гематологічних показників при гострій постгеморагічній анемії в експерименті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського