РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000631493<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калашников В. И. 
Доплерографические и рентгенологические паттерны у пациентов с цервикогенной головной болью / В. И. Калашников, Р. Я. Абдуллаев, Р. М. Спузяк, Л. А. Сысун // Укр. радіол. журн.. - 2014. - 22, № 4. - С. 19-24. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Мета роботи - вивчення стану шийного відділу хребта, артеріальної і венозної гемодинаміки у судинах вертебробазилярного басейну у пацієнтів молодого віку з різними варіантами цервікогенного головного болю (ЦГБ). Досліджено 75 пацієнтів (жінок - 41, чоловіків - 34) молодого віку (18 - 35 років) з головними болями на тлі патології шийного відділу хребта (ШВХ). ЦГБ проявлявся у вигляді цервікокраніалгії (ЦКА) і задньошийного симпатичного синдрому Барре - Льєу (СБЛ). За допомогою методу транскраніальної доплерографії (ТКД) вивчено показники лінійної швидкості кровотоку (ЛШК) у хребетних (ХА) і основній (ОА) артеріях, хребетних венах (ХВ), базальних венах (БВ) Розенталя, прямому синусі (ПС) у спокої та за функціональних навантажень. Всім пацієнтам проведено функціональну рентгенографію ШВХ зі згинанням і розгинанням. За даними рентгенологічного обстеження, у пацієнтів з ЦГБ частіше виявлялися ознаки початкового остеохондрозу ШВХ і нестабільності в одному або кількох рухових сегментах. У всіх випадках за сходової нестабільності відзначалася гіперреактивність на проби зі згинанням і розгинанням і ротаційні навантаження в поєднанні з регіонарними змінами гемодинаміки в ОА і одній чи обох ХА. У пацієнтів із ЦКА виявлявся вазоспазм у обох ХА в 26,2 % обстежених, вазоспазм в одній ХА та/або ОА - у 20,8 %, асиметрія кровотоку (25 - 30 %) по ХА - у 17,6 %. За СБЛ вазоспазм в одній ХА відзначався в 44,7 % випадків, поєднання вазоспазму в ОА і одній ХА - в 42,4 % випадків. У 68,9 % хворих відзначалося посилення систолічної ЛШК у ХВ, у 47,2 % - у ПС, у 18,6 % хворих - у БВ. За СБЛ частіше спостерігалася гіперперфузія (31,5 % випадків). За ортостатичної проби в ХВ відзначалася гіпореактивність в обох клінічних групах у порівнянні з КГ, більш виражена у хворих із ЦКА. Зроблено висновки, що ЦГБ у осіб молодого віку більшою мірою обумовлений сходовою нестабільністю ШВХ. У хворих із ЦКА переважає венозна дисциркуляція у ХВ і ПС, за СБЛ - вазоспастична реакція у ХА і ОА, та, меншою мірою, дисциркуляція у ХВ. Гіперреактивність на ротаційні проби корелює з наявністю нестабільності ШВХ. Необхідним є комплексне доплерографічне та рентгенологічне обстеження всіх пацієнтів з передбачуваним ЦГБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-324.22 + Р458.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського