РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000631476<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вороньжев І. О. 
Рентгенограметрична характеристика тяжкості перебігу пневмотораксу у дітей з екстремально малою масою тіла при використанні штучної вентиляції легень / І. О. Вороньжев, І. О. Крамний, О. П. Сорочан, Ю. А. Коломійченко // Укр. радіол. журн.. - 2014. - 22, № 3. - С. 15-20. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - поліпшення діагностики шляхом об'єктивізації ступеня тяжкості пневмотораксу у дітей з екстремально малою масою тіла у разі використання штучної вентиляції легень (ШВЛ) за рентгенограметричними даними. Проаналізовано дані рентгенограм органів грудної клітки 23 новонароджених з екстремально малою масою тіла за використання ШВЛ, у яких діагностовано пневмоторакс (ПнТ). Рентгенологічне дослідження органів грудної клітки виконано на апараті РУМ-20М, у реанімаційному відділенні - на апаратах Polymobil-10 i Siemens 1,2-2. Питома ефективна доза як у хлопчиків, так і в дівчаток не перевищувала 2,7 мкЗ в/МАС. Для верифікації діагнозу всім хворим виконано УЗД серцево-судинної системи з використанням доплерехокардіографії, а також повне клініко-лабораторне дослідження. Описано можливості рентгенограметричного методу діагностики ступеня тяжкості ПнТ у новонароджених з екстремально малою масою тіла у разі використання ШВЛ шляхом обчислення зменшення об'єму легені, коефіцієнта зміщення середостіння та зміщення куполів діафрагми донизу. Доведено високу кореляційну залежність між ступенями тяжкості й окремими показниками, а також між показниками взагалі. Проведений аналіз надав можливість виділити та діагностувати у 47,9 % обстежених перший (легкий) ступінь тяжкості ПнТ, у 30,4 % хворих - другий і найтяжчий третій ступінь пневмотораксу - у 21,7 %. Проведені дослідження надали підстави розподілити ПнТ у новонароджених з екстремально малою масою тіла у разі використання ШВЛ за рентгенограметричними даними на 3 ступені тяжкості: за об'ємом колабування легені, ступенем зміщення діафрагми донизу; коефіцієнтом зміщення середостіння, що надало змогу об'єктивізувати оцінку одержаних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.402 + Р733.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського