РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630327<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мага А. М. 
Інституціональна економічна теорія: сутність та витоки / А. М. Мага // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2015. - Вип. 26/1. - С. 139-144. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Криза економічної науки, як і системи суспільних наук загалом, що зумовлена загальноцивілізаційними змінами в суспільстві вимагає переходу від використання методології класичної загальнонаукової парадигми до принципів цивілізаційного аналізу, зміни наукової парадигми економічних досліджень. Мета роботи - встановлення на основі цивілізаційної парадигми суспільствознавства методологічних витоків інституціональної економічної теорії. Предметом дослідження виступає формування та розвиток методологічних засад інституціональної економічної теорії та етапів її еволюції. Методологічну основу дослідження становить системний підхід до аналізу економічних явищ та процесів. Також у дослідженні методологічних засад інституціональної економічної теорії використано історико-генетичний метод та ряд загальнонаукових методів дослідження - діалектики, наукової абстракції, аналізу і синтезу, дедукції і індукції. Теоретичним підгрунтям дисертаційного дослідження є цивілізаційна парадигма суспільного розвитку, на якій базується сучасна економічна наука. Сформульовано теоретичні положення та висновки поглиблюють розуміння сутності еволюції методологічних засад інституціональної економічної теорії і мають науково-практичне значення для розробки навчальних програм, лекційних і семінарських занять для студентів економічних факультетів. Висновки: інституціональна економічна теорія на сьогоднішній день є досить різнобарвним та багатогранним вченням, що за досить малий відрізок часу перетворилося на одну із можливих альтернатив сучасному мейнстріму. Тому вона потребує подальших системних, комплексних методологічних досліджень на принципах комплексних методологічних досліджень на принципах цивілізаційного аналізу, які б дали змогу подолати відрив теорії від практики та реально відображати зміни у господарській системі та суспільстві в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01,111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського