РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630251<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Губергріц Н. Б. 
Захворювання підшлункової залози та Helicobacter pylori: чи є зв'язок? / Н. Б. Губергріц, Н. В. Бєляєва, П. Г. Фоменко, О. М. Агібалов, І. В. Василенко // Сучас. гастроентерологія. - 2015. - № 4. - С. 73-85. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність лікування хронічного панкреатиту (ХП) у поєднанні з гелікобактеріозом. Обстежено 96 хворих на ХП і 30 здорових осіб. У хворих на ХП оцінювали частоту інфікування H. pylori, ендоскопічних змін стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК), морфологічні зміни слизової оболонки (СО) гастродуоденальної зони. Проведено порівняльну оцінку ерадикаційної терапії у разі ХП із застосуванням пантопразолу (нольпаза) та омепразолу. Частота інфікування H. pylori у разі ХП становила 86,5 %. У хворих на ХП, інфікованих H. pylori, ерозивно-виразкові ураження СО шлунка мали місце у 77,1 % випадків, а СО ДПК - у 85,0 % випадків, що в 2,50 і 1,38 разу частіше, ніж у хворих на ХП, не інфікованих H. pylori. Встановлено морфологічні особливості СО шлунка і ДПК у хворих на ХП, інфікованих H. pylori: високу частоту вираженої клітинної інфільтрації в антральному відділі шлунка і ДПК; фундальну метаплазію в антральному відділі шлунка і пілоричну - у фундальній слизовій оболонці шлунка; кишкову метаплазію, яка в 2,36 разу частіше виникала в антральному відділі шлунка у порівнянні з фундальним; гіперплазію парієтальних клітин (в 1,68 разу частіше, ніж у разі ХП без інфекції H. pylori). Частота кишкової метаплазії в антральному відділі шлунка у разі алкогольного ХП з інфекцією H. pylori в 1,67 разу перевищує показник в інших хворих на ХП, інфікованих H. pylori. Хворим на ХП, інфікованим H. pylori, необхідно в комплексному лікуванні проводити ерадикацію цього мікроорганізму. Висновки: антигелікобактерна терапія із застосуванням нольпази у подвійній дозі сприяє зменшенню клінічних виявів захворювання, феномену "ухилення" ферментів у кров, покращанню зовнішньосекреторної функції підшлункової залози, зниженню частоти і вираженості сонографічних симптомів ХП. Ерадикаційна терапія з нольпазою має суттєві переваги перед лікуванням омепразолом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р413.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського