РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630235<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шумик М. І. 
Структурно-анатомічні адаптації листків вічнозелених видів роду Rhododendron L. (Ericaceae Juss.) / М. І. Шумик, А. П. Ільїнська, В. М. Остап'юк, Р. В. Журавський // Інтродукція рослин. - 2015. - № 3. - С. 35-45. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено фоліарні структурно-анатомічні адаптації 2-х вічнозелених видів роду Rhododendron L. - R. ponticum L. та R. searsiae Rehder & E.H. Wilson. Ці рододендрони зростають y різних природних ареалах, приурочені до гірських екотопів різної висотності, але характеризуються однаковою морозо- та зимостійкістю. Визначено найхарактерніші адаптивні структурно-фоліарні та діагностичні ознаки видів. Товстий листок, багатошаровий мезофіл, розвинена палісадна паренхіма, двошарова адаксіальна епідерма, виражена кутикула, потовщені зовнішні стінки епідерми належать до комплексу ксероморфних ознак і свідчать про здатність R. ponticum витримувати інтенсивну інсоляцію. Пухка, з великими міжклітинниками губчаста тканина, невеликий коефіцієнт палісадності, різні за розміром (широкі або вузькі) клітини палісадної тканини, слабко розвинена коленхіма, відсутність трихом та дорзовентральний мезофіл указують на гігроморфність, що разом з великими розмірами листків пояснює неспроможність R. ponticum зростати за посушливих умов. Подібна анатомічна будова листків притаманна також R. searsiae. Листки добре адаптовані до інтенсивної інсоляції, а їх анатомічна будова є виявом гігроморфозу, що свідчить про зростання виду за умов з добре зволоженими субстратом і повітрям. Захисні структури від надмірної транспірації виявлено в обох видів: двошарову епідермальну тканину, пельтатні залозисті лусочки, розвинену кутикулу і товстостінну епідермальну тканину. Ці структури зумовлюють стійкість видів до від'ємних температур. Ознаки анатомічної будови листків можна використовувати для визначення видів у вегетативному стані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.925.21 Eri*69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського