РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000630175<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Легедза О. В. 
Порівняльний аналіз електроміографічної активності м'язів руки людини в умовах циклічних поворотів вектора ізометричного зусилля кисті у протилежних напрямках / О. В. Легедза, А. В. Горковенко, І. В. Верещака, М. Дорновський, О. І. Костюков // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 2. - С. 3-14. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Порівняно особливості формування цілеспрямованих тонічних ізометричних зусиль, що створювалися м'язами плечового пояса та плеча, для двох протилежних змін напрямків вектора довільного зусилля - за та проти годинникової стрілки. Модуль вектора зусилля при цьому залишався сталим. Інтенсивність центральних моторних команд оцінювали згідно з обрахованою площею випрямлених, усереднених та апроксимованих електроміограм (ЕМГ), відведених від досліджуваних м'язів. Розвиток зусилля заданого напрямку здійснювався в операційному просторі горизонтальної площини за кутів <$E75 symbol Р> у плечовому суглобі та <$E90 symbol Р> - у ліктьовому. Виявлено синергічну взаємодію окремих функціональних груп м'язів за умов певної силової реакції. У просторовому відношенні встановлено ділянки переважної активності досліджуваних м'язів у межах операційного простору. Показано відмінності амплітуд ЕМГ за протилежних напрямків вектора зусилля та коактивацію м'язів-згиначів, у той час як розгиначі виявляли свою активність лише в межах своїх функціональних секторів. Для 4-х з 8-ми досліджуваних м'язів характерне статистично значуще збільшення амплітуди електроміограм за напрямку вектора зусилля проти годинникової стрілки відносно амплітуди ЕМГ за годинниковою стрілкою. Цей феномен може бути пояснений більш складною організацією патернів моторних команд, послідовно адресованих м'язам плеча та передпліччя, викликаною нетиповою послідовністю активації м'язів антагоністів під час виконання циклічних рухів рукою в режимі ізометричного скорочення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.82*715.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського