РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000629669<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бобрик І. С. 
Діагностика та лікування внутрішньочерепних пухлин із застосуванням інтервенційних нейрорадіологічних методик / І. С. Бобрик, В. Ф. Кухарук, С. І. Бобрик, С. В. Фецяк, А. Л. Чирко, Р. П. Гнатів // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2015. - № 1. - С. 30-40. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - продемонструвати переваги цифрової субтракційної ангіографії для планування і проведення операції з приводу видалення внутрішньочеперних пухлин, а також довести ефективність емболізації живлячих судин пухлини у деяких клінічних випадках. З пролікованих за останні 4 роки пацієнтів для дослідження відібрано 22 з внутрішньомозковими пухлинами. Їм проведено цифрову субтракційну ангіографію, а також комп'ютерну та магнітно-резонасну томографію. Доопераційну емболізацію живлячих пухлину судин виконано 6 хворим, 4 з них проведено оперативне втручання з приводу видалення пухлини. До контрольної групи залучено 4 пацієнтів із схожим діагнозом. Їх прооперовано без попередньої емболізації. Знекровлені після емболізації менінгіоми видаляли швидше і радикальніше у порівнянні з контрольною групою. Об'єм крововтрати при цьому був меншим або кровотеча взагалі була відсутня. В одному випадку парасагіттальної менінгіоми задньої третини сагіттального синуса стало можливим радикальне видалення пухлини разом із фрагментом синуса завдяки повній його непрохідності в ділянці проростання пухлини. Досягнуто кращої навігації при видаленні двох парасагіттальних внутрішньомозкових пухлин у ділянці центральних звивин. У випадках гліальних пухлин чітко встановлено ступінь їх проростання у ділянки магістральних судин. Забезпечено дотримання органощадних принципів при кращій радикальності під час видалення. Висновки: застосування інервенційних нейрорадіологічних методик у нейроонкології надає змогу поліпшити якість і зменшити тривалість хірургічного лікування та післяопераційного періоду і, як наслідок, поліпшити якість життя пацієнтів після операції. В деяких випадках проведення цифрової субтракційної ангіографії є обов'язковим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.96 + Р569.627.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського