РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000629542<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Климась І. В. 
Характеристика коморбідних станів у хворих на ревматоїдний артрит / І. В. Климась // Сімейна медицина. - 2015. - № 3. - С. 219-222. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто літературні дані та результати власних досліджень щодо характеристики й оцінки найбільш значущих та часто виявляємих коморбідних станів у хворих на ревматоїдний артрит (РА). За результатами дослідження, супутня патологія спостерігається більше ніж у половини хворих на РА. У порівнянні з групою контролю, в групі хворих на РА коморбідні стани достовірно перевищують частоту супутніх захворювань (<$Eroman p~<<~0,05): серцево-судинні захворювання (ССЗ) (ішемічна хвороба серця - 9,5 %, артеріальна гіпертензія - 37,3 %), патологія ГБС (жирова інфільтрація печінки - 61,1 %, холестероз жовчного міхура - 39,2 %, хронічний холецистит - 47,4 %, жовчнокам'яна хвороба - 8,3 %), метаболічні порушення (дисліпідемія - 60,3 %), автоімунний тиреоїдит - 27,7 %, захворювання верхніх відділів ТТ (виразкова хвороба шлунку та/або дванадцятипалої кишки - 4,76 %). Ураховуючи результати проведеного дослідження, виникає питання про те, як покращити цю ситуацію. Коморбідні стани у хворих на РА діагностуються часто, впливають на перебіг і прогноз РА. Отже, в клінічній практиці необхідно своєчасно виявляти коморбідні стани у хворих на РА та під час складання плану лікування та моніторингу враховувати їх наявність, оскільки супутня патологія суттєво погіршує прогноз основного захворювання, впливає на ефективність і переносимість базисної терапії. Нові протиревматичні препарати, що застосовують останнім часом, можуть значуще зменшувати активність РА. У майбутньому найбільш привабливими виявляться ті препарати, які зможуть не тільки зменшувати активність РА, а й будуть знижувати ризик розвитку будь-яких супутніх хвороб, ураховуючи те, що половина пацієнтів з РА мають 2 і більше коморбідних станів. Необхідно враховувати вплив препаратів базисної терапії РА на різноманітні супутні захворювання, що вимагає ретельного розроблення дизайну досліджень, багаторічного спостереження. Одним із завдань для лікаря-ревматолога під час консультування та лікування хворих на РА має стати періодичне проведення оцінювання супутніх захворювань у хворих на РА. Ця робота має здійснюватися у співпраці з сімейними лікарями та іншими спеціалістами, що спостерігають хворого на РА. Таким чином, ведення хворих на РА вимагає міждисциплінарного підходу та взаємодії між лікарями різних спеціальностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського