РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000628567<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семенова Ю. С. 
Магнітні та фазові стани у феромагнітних сплавах з пам'яттю форми на базі нікелю та міді : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / Ю. С. Семенова; НАН України, Ін-т магнетизму. - Київ, 2015. - 25 c. - укp.

Вперше досліджено фазові та магнітні стани у сплавах Ni - Mn - Ga за зближення температур структурного та магнітного переходів і встановлено фактори, які зумовлюють функціональні властивості феромагнітних сплавів з пам'яттю форми. В результаті проведених досліджень вперше одержано мартенситне перетворення у сплаві Ni54Mn24Ga22 з рекордно малою шириною температурного гістерезису (2 К). Вперше виміряні температурні залежності електроопору монокристалічного зразка вказаного сплаву за різного гідростатичного тиску, що дозволило дослідити міжмартенситні перетворення в сплаві Ni54Mn24Ga22. Одержано залежності температур мартенситного та міжмартенситного переходів від тиску, причому залежності для міжмартенситного переходу одержано вперше. Вперше показано, що за умови TCA < MS < AS <TCM, де TCA і TCM - температури Кюрі відповідно аустеніту та мартенситу, МS і AS - температури початку відповідно прямого та зворотного мартенситного перетворення, можна досягти збільшення різниці магнітних моментів вищезгаданих фаз, що є суттєвим у випадку використання сплавів Ni - Mn - Ga як магнітокалоричних матеріалів. Вперше визначено об'ємний ефект міжмартенситного переходу для монокристалу сплаву Ni - Mn - Ga за допомогою вимірювань фізичних властивостей під гідростатичним тиском. З'ясовано вплив феромагнітних частинок фази виділення на ширину температурного гістерезису у сплавах Cu - Mn - Al.


Індекс рубрикатора НБУВ: К295.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського