РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000628524<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ніколаєва А. А. 
Термоелектричні властивості фольг напівметалевих і напівпровідникових сплавів Bi1-xSbx / А. А. Ніколаєва, Л. А. Конопко, К. Рогацький, В. Г. Шепелевич, В. І. Прокошин, С. В. Гусакова, П. П. Бодюл, Р. Грицко // Термоелектрика. - 2016. - № 2. - С. 19-28. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Досліджено поведінку коефіцієнта термоерс alpha і параметра потужності (P.f.) у фольгах напівметалевих і напівпровідникових сплавів Bi1-xSbx в інтервалі температур 2,1 - 300 К. Фольги сплавів Bi1-xSbx з товщинами 15 - 30 мкм виготовлялися за допомогою методу високошвидкісної кристалізації тонкого шару розплаву на внутрішній полірованій поверхні обертового мідного циліндра зі швидкістю кристалізації ~<$E5~cdot~10 sup 5> м/с, що забезпечувало рівномірний розподіл компонентів сплавів в об'ємі. Концентрація та рухливості носіїв заряду визначалися з ефекту Холла в інтервалі температур 4,2 - 300 К. Здійснено порівняння термоелектричних властивостей фольг, монокристалічних ниток і масивних зразків. Показано, що величина фактора потужності має максимальне значення у сплавах 9 - 15 ат. % Sb як у фольгах, так і в нитках і масивних зразках, але положення максимуму зміщається в область більш високих температур як у фольгах, так і в нитках у порівнянні з масивними зразками аналогічної сполуки. Показано, що значного зростання термоелектричної ефективності ZT у фольгах напівпровідникових сплавів Bi1-xSbx слід очікувати тільки за рахунок зменшення теплопровідності внаслідок розсіювання фононів на межах зерен, варіюючи товщиною й зернистістю структури фольг.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського