РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000626663<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козак А. О. 
Структура, оптоелектронні та механічні властивості тонких Si-C-N плівок : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. О. Козак; НАН України, Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича. - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Проведено комплексні дослідження оптоелектронних та фізико-механічних властивостей тонких плівок Si-C-N, одержаних плазмохімічним осадженням (PECVD) з використанням нового прекурсору - гексаметилдісілазан, і магнетронним розпиленням кремній-вуглецевої мішені в атмосфері азоту й аргону. Проведено порівняння властивостей плівок, одержаних двома технологіями. Досліджено взаємозв'язок між характером міжатомної взаємодії та механічними й оптоелектронними властивостями. Проаналізовано електричні та фотоелектричні властивості a-SiCN/c-Si гетеропереходів. Встановлено, що плівки, осаджені з використанням двох методів, є рентгеноаморфними. Хімічний міжатомний зв'язок в плівках здійснюється в основному за рахунок Si—С, Si-N і С-N взаємодій. Плазмохімічні плівки демонструють фотолюмінесценцію з основною смугою випромінювання в блакитній ділянці спектра, інтенсивність якої посилюється зі збільшенням кількості азоту. Величина оптичної енергетичної щілини PECVD плівок знаходиться в межах 1,05 - 2,25 еВ і є чутливою до параметрів осадження. Одержано протилежну залежність механічних характеристик (нанотвердості Н і пружного модуля Е) в плазмохімічних і магнетронних плівках в залежності від потоку азоту. Величини Н і Е змінюються залежно від параметрів осадження (потоку азоту, температури підкладки, потужності розряду) в межах 8 - 34 та 110 - 220 ГПа, відповідно. Досліджено структури та механічні властивості відпалених плівок, яки вказують на те, що плівки залишаються термічно стійкими до температур понад 1 000 °С.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226 в641,022 + В379.271.4,022 + В379.26,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського