РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625343<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Перович І. 
Вдосконалення методики визначення індексів цінності земель населених пунктів / І. Перович, Л. Перович, О. Лудчак, Т. Мартинюк // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2015. - Вип. 82. - С. 136-141. - укp.

Мета роботи - дослідження наявної методики розрахунку рівня індексу окремих факторів, які впливають на цінність землі, а також комплексного індексу цінності земельних ресурсів як на території окремих функціонально-планувальних структур населеного пункту, так і на всій території. На підставі досліджень вдосконалено розрахунок вище зазначених індексів і підвищено ефективність земельнооцінювальних робіт у населених пунктах. В ході дослідження використано методи просторового аналізу щодо визначення впливу переважаючих факторів на цінність землі, які базуються на наявній законодавчій і нормативно-правовій землеоцінювальній базі. Використовуючи методи математичного аналізу, виведено формули розрахунку рівнів індексів окремих переважаючих факторів і комплексного індексу цінності земель для окремого району населеного пункту або населеного пункту в цілому. Нормативна грошова оцінка землі населених пунктів потребує відомостей про фактори, які значною мірою впливають на цінність території. З цією метою, з цілого комплексу факторів експертним шляхом визначають переважаючі фактори, а потім встановлюють рівні впливу цих факторів на загальний комплексний індекс цінності землі. Процедура визначення рівнів індексів переважних факторів, а також комплексного індексу цінності землі є одним з найбільш трудомістких процесів у землеоцінювальній діяльності. Зважаючи на це, запропоновано математичні залежності, які спрощують процес обрахунку рівня індексів переважаючих факторів, комплексного індексу цінності землі окремих районів і населеного пункту загалом. Нормативна грошова оцінка землі повинна відповідати реаліям розвитку економіки країни, її суспільно-політичному стану. Все це потребує як зміни, так і вдосконалення наявних методик і процедур обрахунків цінності земель різних категорій і функціонального призначення, зокрема земель населених пунктів. Відповідно до цього виведено нові математичні залежності для обрахунку рівнів індексів цінності земель переважаючих факторів, а також комплексного індексу. Відповідно до наявного законодавства України термін дії встановленого показника ціни землі для населених пунктів становить 5 - 7 років, що потребує безперервного періодичного проведення землеоціночних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51-862 + Х893.9(4УКР)413.929-9 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського