РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625286<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жук С. І. 
Чи можливе прогнозування плацентарної дисфункції? / С. І. Жук, Ю. М. Мельник, Н. В. Пехньо // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 23-27. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення ініціювальних механізмів розвитку порушень плодово-плацентарних взаємовідносин (ППВВ) для розроблення прогностичних критеріїв, тактики ведення вагітності та пологів у жінок високого ризику. У період з 2013 до 2015 р. проведено комплексне обстеження 334 вагітних, які залежно від особливостей перебігу вагітності та пологів були розподілені на групи. У контрольну групу увійшли 236 вагітних із неускладненим перебігом гестаційного періоду, без морфологічних ознак плацентарної дисфункції. В основну групу (ОГ) увійшли 98 пацієнток із ускладненим перебігом вагітності, у яких виявлено порушення ППВВ, що підтверджувалося морфологічним дослідженням плацент у післяпологовий період. Залежно від варіантів перебігу гестаційного періоду вагітні ОГ були розподілені на підгрупи: підгрупа 1 - 31 вагітна з ознаками прееклампсії різного ступеня тяжкості; підгрупа II - 33 вагітні з клініко-морфологічними ознаками плацентарної дисфункції (ПД); підгрупа III - 34 вагітні з загрозою переривання вагітності та передчасних пологів. Окрім того, з метою оцінювання ефективності прогнозування та діагностики порушень ППВВ виділено групу порівняння, у яку ввійшли 32 вагітні з факторами ризику виникнення ПД, яким виконували моніторинг вагітності за запропонованим алгоритмом. Виявлено, що одним із проявів ПД за даними високочастотної доплерометрії є зниження індексу цереброплацентарного відношення. У жінок з плацентарною недостатністю встановлено підвищену продукцію ендотеліну-1, вірогідне зниження рівня судинного ендотеліального фактора росту та плацентарного фактора росту, збільшення концентрації інтерлейкіну-1<$Ebeta> і зменшення вмісту інтерлейкіну-3. Доведено, що у випадку погіршення позаплацентарного кровотоку за відсутності епізодів високої варіабельності зі значенням STV нижче 4,0 необхідне дострокове розродження. Запропонований моніторинг перебігу вагітності з визначенням прогностичних маркерів і динамічного контролю за станом плода надає можливість прогнозувати розвиток плацентарної дисфункції та знизити її клінічні прояви під час вагітності у 2,5 разу, несприятливі наслідки пологів - в 1,7 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського