РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625005<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заболотна Д. Д. 
Особливості формування ендоназальних доступів до основи черепа в залежності від анатомічних особливостей порожнини носа / Д. Д. Заболотна, О. І. Паламар, І. Р. Цвірінько // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 215-222. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Хірургічне лікування пацієнтів з пухлинами селярно-хіазмальної ділянки (СХД) є серйозною проблемою сучасної оториноларингології та нейрохірургії. До недавнього часу для видалення новоутворень СХД використовувалися мікрохірургічні транссфеноїдальні та мікрохірургічні транскраніальні операції. Але розвиток новітніх технічних досягнень та науково-технічного прогресу призвели до вдосконалення оперативної техніки. За останні 2 десятиліття ендоскопічна ендоназальна хірургія основи черепа зазнала суттєвих революційних змін, що евдало змогу вдосконалити і мінімізувати травматизм доступів до найбільш віддалених і найбільш важкодоступних анатомічних ділянок. Мета роботи - оцінка ефективності різних варіантів ендоскопічних ендоназальних транссфеноїдальних доступів до основи черепа залежно від анатомічних особливостей будови носових структур. Під спостереженням знаходився 121 випадок у хворих з новоутвореннями основної пазухи та СХД. У всіх хворих проводилися загальноклінічні, інструментальні та лабораторні дослідження. Проведено обстеження і лікування 121-го пацієнта з патологією СХД та кавернозного синусу за період 2009 - 2014 рр. Вік хворих коливався від 16-ти до 70-ти років. Кількість чоловіків - 54, жінок - 64. Всіх госпіталізованих бул розподілено на групи залежно від ступеня вираженості викривлення перетинки носа й особливостей будови порожнини носа, що в подальшому було пов'язано зі способом доступу до основи черепа. В першу групу ввійшло 29 пацієнтів, в яких спостерігалося значне викривлення перетинки носа (ПН). В другу - 42, де відмічалося помірне викривлення ПН. Третю склало 50 хворих - носова перетинка знаходилася в серединному положенні, або відмічалася незначна її девіація. Доступи до основної пазухи ми проводили залежно від анатомічних особливостей порожнини носа. Пацієнтам першої групи проводився ендоскопічний ендоназальний транссептальний доступ з попереднім виконанням підслизової резекції ПН. В другій групі хворих було проведено ендоскопічний ендоназальний транссфеноїдальний доступ до основної пазухи з резекцією певних носових структур. В третій групі пацієнтів використовувався ендоскопічний ендоназальний транссфеноїдальний зберігаючий доступ. Аналізуючи перебіг раннього післяопераційного перебігу в першій групі за риноскопії слизова оболонка тотально вкрита геморагічними кірками. Кірки тотально закривають носові ходи та починають відходити на 12 - 14 день після операції. В другій - відмічалася наявність кірок переважно в задніх відділах, що тяжко відходять і можуть нагноюватися. Відходження кірок мало місце на 10 - 12 день після операції. В пацієнтів з органозберігаючими доступами і невелика кількість кірок на слизовій з швидким відновленням слизової (7 - 10 день). Висновки: оперативні ендоскопічні ендоназальні доступи мають бути спрямовані на достатній огляд та радикальність вилучення, і разом з тим на мінімальну травматизацію суміжних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.24 + Р634 + Р457.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського