РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000624958<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zander R. H. 
Macrosystematics of Didymodon sensu lato (Pottiaceae, Bryophyta) using an analytic key and information theory = Макросистематика Didymodon sensu lato (Pottiaceae, Bryophyta) з використанням аналітичного ключа та теорії інформації / R. H. Zander // Укр. ботан. журн.. - 2016. - 73, № 4. - С. 319-332. - Бібліогр.: 331 назв. - англ.

Проведено порівняння еволюційних дерев (каулограм) та філогенетичних кладограм як для морфологічних, так і молекулярних аналізів деяких видів мохоподібних роду Didymodon (Pottiaceae, Bryophyta). Запропоновано новий двоступеневий макротаксономічний метод (метод макроеволюційної систематики) розрахунку статистичної підтримки як лінійного порядку, так і напрямку еволюції певної філогенетичної лінії. Метод включає кластеризацію таксонів у наборах шляхом мінімізації повторності (надмірності) з використанням кладограм та мінімальної парсимонії, з наступною побудовою часто розгалуженої лінійної моделі через максимізацію інформації про поступову (градуалістичну) еволюцію шляхом упорядкування видів через додавання інформаційних бітів для просунутих ознак і віднімання їх для еволюційних реверсій. Кладистичний аналіз розглядається як аналог криптографічної операції злому коду, при цьому кодовий ключ потім використовується для побудови наступної теоретичної моделі. Дуже висока байесівська підтримка обчислена для еволюційних ліній під час морфологічного аналізу, що добре корелює з високою підтримкою попередніх молекулярних досліджень. Каулограма надала змогу здійснити передбачення (прогнози), які були неможливими за допомогою кладограм. Обговорено важливість використання інформації щодо як походження від спільного предка шляхом дивергенції (кладогенез), так і походження внаслідок "відбруньковування" нових таксонів та лінійних послідовних змін (анагенез).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.233.17 Rot*99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського