РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000624347<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kyrylenko O. 
Stability issues in modern power systems = Проблеми стійкості у сучасних енергетичних системах / O. Kyrylenko, V. Pavlovskyi, L. Lukianenko, A. Steliuk, O. Lenga // Computational Problems of Electrical Eng.. - 2015. - 5, № 1. - С. 23-32. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Розглянуто важливі питання стійкості енергосистем. Запропоновано елементи аналізу статичної стійкості та приклади їх застосування для верифікації моделей із використанням положень динамічної стійкості. Розглянутий приклад верифікації динамічних їх моделей використовує підходи, що базуються на елементах статичної та динамічної стійкості. Сьогодні в Україні здійснюються заходи, направлені на забезпечення синхронної роботи національної об'єднаної енергосистеми (ОЕС) з енергосистемами європейських країн ENTSO-E. Це потребує вирішення низки задач, зокрема забезпечення стійкості за частотою та керування експортними перетоками для гнучкого керування режимами ОЕС. Так, залучення вставки постійного струму (ВПС) у міждержавному перетині "Бурштинського острову" у більшості випадків забезпечить виконання графіка експортних перетоків в ENTSO-E та збільшить резерви активної потужності на Бурштинській тепловій електростанції (ТЕС). Враховуючи зазначене, досліджено стійкість за частотою в ОЕС України з урахуванням ВПС, що з'єднує Хмельницьку атомну електростанцію та підстанцію "Жешув". Для моделювання довготривалих перехідних процесів розроблено комплексну модель ОЕС України, в якій враховані автоматичний регулятор потужності "Бурштинського острову", системи автоматичного регулювання частоти та потужності ОЕС України та Єдиної енергетичної системи Росії, систему керування ВПС і моделі прикордонних районів ENTSO-E. Моделювання процесів регулювання частоти виконано для випадку відключення енергоблока на Бурштинській ТЕС. Аналіз одержаних результатів досліджень показав, що сучасні ВПС забезпечують гнучке регулювання експортними перетоками в гібридних мережах змінного/постійного струму для регулювання резервів потужності Бурштинської ТЕС. Гнучке регулювання активної потужності засобами ВПС відкриває широкі можливості з керування режимами "Бурштинського острову" вітчизняною системою автоматичного регулювання частоти та потужності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-016.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43601 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського