РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623369<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Луховицька Н. І. 
Клінічна оцінка ефективності радіонуклідної терапії 153Sm-оксабіфору в онкологічних хворих із кістковими метастазами / Н. І. Луховицька, Г. В. Грушка, Г. І. Ткаченко, О. М. Астап'єва, А. С. Савченко, Н. С. Підченко, В. М. Боброва // Укр. радіол. журн.. - 2016. - 24, № 3. - С. 32-35. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - проведення клінічної оцінки ефективності радіонуклідної терапії (РНТ) <^>153Sm-оксабіфором у онкологічних хворих із кістковими метастазами. РНТ проведено 24 пацієнтам (18 жінкам, хворим на рак грудної залози та 6 чоловікам, хворим на рак передміхурової залози). <^>153Sm-оксабіфор вводили внутрішньовенно через ангіокатетер в активностях із розрахунку 11,03 - 90,82 МБк/кг. Сканування всього тіла проводили через 3 - 72 год після введення <^>153Sm-оксабіфору з наступною порівняльною оцінкою з даними передтерапевтичної остеосцинтиграфії з <^>99mTc-пірфотехом. Після 17 (57 %) курсів паліативної РНТ зареєстровано стійке зниження інтенсивності та тривалості больового синдрому через 1 - 60 діб. Безбольовий період після курсу лікування тривав від 3 до 10 міс. Доведено, що у разі застосування лікувальної дози РФП з уведеною лікувальною активністю в діапазоні 37,37 - 55,50 МБк/кг аналгезувальний ефект розвинувся раніше - у термін 8,1 +- 1,3 діб, ніж у пацієнтів, які отримували нижчі лікувальні активності. Зроблено висновки, що РНТ <^>153Sm-оксабіфором для лікування больового синдрому у пацієнтів із кістковими метастазами, які несприйнятливі до ненаркотичних анальгетиків, хіміо- та гормонотерапії, а також у тих хворих, для яких неможливо провести дистанційну радіотерапію внаслідок множинного ураження кістяка, є відносно простим, ефективним і перспективним методом лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського