РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623291<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хіміон Л. В. 
Значення функціонального ниркового резерву при есенціальній артеріальній гіпертензії / Л. В. Хіміон, Л. С. Тимощук, М. О. Рибицька // Сімейна медицина. - 2016. - № 4. - С. 81-84. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У структурі причин термінальної стадії хронічної хвороби нирок есенціальна артеріальна гіпертензія (ЕАГ) займає провідну роль. Одним із патогенетичних механізмів розвитку гіпертензивної нефропатії (ГН) є порушення внутрішньониркового кровотоку, що клінічно проявляється гіперфільтрацією. Мета дослідження - визначення частоти субклінічного ураження нирок у хворих на ЕАГ I стадії за допомогою методу водно-сольового навантаження та співставлення цих даних зі стандартними критеріями нефропатії у разі ЕАГ. Було обстежено 30 пацієнтів віком від 27-ми до 59-ти років із встановленим діагнозом ЕАГ I стадії, які не одержували медикаментозну терапію та не мали захворювання нирок. Середнє значення альбумін/креатинінового співвідношення хворих складало 15,12 +- 5,02 мг/г. За даними аналізу амбулаторних карток тривалість АГ не перевищувала 5 років. Усім пацієнтам проведено 24-годинний моніторинг артеріального тиску (АТ) та визначення функціонального ниркового резерву (ФНР) за методикою водно-сольового навантаження (згідно патенту України 42860). За результатами добового моніторингу АТ хворих було розподілено на 2 групи. У 1-у групу увійшли 22 (73,3%) пацієнти, яким було встановлено 1-й ступінь I стадію ЕАГ. У 2-у групу увійшли 8 (26,7 %) хворих, яким було встановлено 2-й ступінь ЕАГ. Субклінічне ураження нирок було встановлено у 8-ми (26,7 %) хворих у разі визначення за методом водно-сольового навантаження. ФНР був збережений у 22-х пацієнтів 1-ї групи (середнє значення 22,31 +- 3,9 %), та зниженим у 8-ми пацієнтів 2-ї групи (середнє значення 10 +- 2,01 %) (різниця між групами достовірна p << 0,05). Результати дослідження свідчать, що у разі зростання рівня АТ нирка починає втрачати фізіологічний резерв, а клінічно це можливо простежити під час переходу стану гіперфільтрації у гіпофільтрацію. У разі визначення ШКФ за формулою CKD - EPI достовірної розбіжності між групами виявлено не було. Заключення: АГ є актуальною проблемою і потребує постійної уваги з боку лікарів різного фаху, комплексного розв'язання проблем, що впливають на поширеність ураження нирок на доклінічній стадії ГН; ранніми критеріями ГН до розвитку мікроальбумінурії може бути гіперфільтрація, а також знижений ФНР; у пацієнтів із ЕАГ I стадії 2-м ступенем у порівнянні із пацієнтами з 1-м ступенем АГ ураження нирок спостерігається частіше і проявляється зниженим ФНР; використання методу водно-сольвого навантаження у пацієнтів з ЕАГ I стадії для оцінювання функціонального стану нирок надає змогу виявити субклінічне ураження нирок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського