РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000622322<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заіченко Н. В. 
Симбіотичні угруповання риб-вселенців в різнотипних водоймах : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.10 / Н. В. Заіченко; НАН України, Ін-т гідробіології. - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Досліджено особливості формування симбіотичних взаємовідносин риб-вселенців за умов водних об'єктів різного типу. Встановлено, що видовий склад симбіоценозів риб-вселенців різних фауністичних та екологічних груп за умов набутого ареалу формується переважно за рахунок аборигенних видів симбіонтів риб, які характеризуються широкою гостальною специфічністю та складають від 67 до 94 % видового складу симбіоценозів. За видовим багатством у симбіоценозах переважають інфузорії, моногенеї, трематоди, цестоди та нематоди. Виявлено, що інвазивні види симбіонтів присутні в усіх досліджених симбіоценозах риб, складаючи від 6,3 до 33,3 % їх видового складу. Серед них переважають види з прямим циклом розвитку (інфузорії, моногенеї). Види зі зміною хазяїв (цестоди, трематоди, нематоди) менш чисельні і представлені за рахунок видів, що використовують широкий спектр проміжних або остаточних аборигенних видів-хазяїв. Встановлено, що у водних об'єктах, які зазнають значного антропогенного навантаження спостерігається збіднення видового складу симбіоценозів інвазивних видів риб, у першу чергу - через втрату чутливих видів ектопаразитів (моногенеї) та ендопаразитів зі складними життєвими циклами, що потребують наявності хазяїв різних таксономічних груп у різних компонентах водної екосистеми (трематоди та цестоди, для яких риби є остаточними хазяями).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*801.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420534 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського