РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000620740<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Осаул А. О. 
Професійне навчання як інструмент підвищення ефективності управління інтелектуальним капіталом підприємств машинобудування Європи / А. О. Осаул // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 30/1. - С. 26-31. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Доведено, що політика сталого розвитку в управлінні інтелектуальним капіталом підприємств машинобудування Європи найбільш ефективно впливає на конкурентну позицію підприємств, результати їх діяльності. Навчання на робочому місці та учнівство розглянуто як основу внутрішньо-корпоративної стратегії управління інтелектуальним капіталом, а також як невід'ємну частина соціальної відповідальності бізнесу. Продемонстровано, що індивідуальне та професійне навчання (ПН) на промислових підприємствах є широко вживаними практиками, описаними багатьма авторами в науковій літературі. Наголошено, що найбільш конкурентні підприємства галузі вживають заходи з формування належних навичок та розвитку можливостей своїх співробітників. Сформульовано основні компетенції, необхідні технічному персоналу, який працює на підприємствах машинобудування Європи, в тому числі вузько спеціальні інженерні навички, технологічні, культурні, лінгвістичні компетенції, вміння працювати з інформаційно-комп'ютерними технологіями. Виокремлено переваги ПН, в тому числі внутрішньокорпоративного навчання та учнівства. Вивчено досвід німецьких автомобілебудівних підприємств та їх підрозділів за кордоном щодо трирівневої програми професійної освіти, яка містить конвергенцію теоретичних і практичних навичок та втілюється або в формі укладання постійного контракту з учнем, або переходом його до роботи до підприємств-суміжників, або подальше навчання в університеті. Наведено аналіз процесу реалізації політики ПН на підприємствах машинобудування Німеччини. Зазначено, що переваги від використання програм професійної освіти переважають над витратами на їх проведення, адже надають змогу уникнути витрат на рекрутинг, апробаційний період, знизити рівень плинності кадрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)305.851.1-640.2-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського