РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000620436<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевага В. М. 
Моніторинг тиску в різних сегментах артерій головного мозку як засіб контролю церебральної перфузії в хірургії внутрішньочерепних артеріальних аневризм / В. М. Шевага, А. М. Нетлюх, А. В. Паєнок, О. Я. Кобилецький, В. М. Сало, Н. В. Матолінець // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2016. - № 2. - С. 43-50. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - розробити спосіб визначення церебрального перфузійного тиску (ЦПТ) у різних судинних басейнах під час ендоваскулярних нейрорентгенохірургічних втручань, що надасть змогу об'єктивно встановлювати рівень церебральної перфузії. У 36 хворих проведено інвазивне вимірювання артеріального тиску (АТ) у внутрішній сонній артерії (ВСА) і в артерії, яка несе аневризму, з них у 22 випадках - у А1-сегменті передньої мозкової артерії (ПМА), у 14 - у М1-сегменті середньої мозкової артерії (СМА). Встановлено, що найточнішим параметром, незалежно від способу вимірювання, зокрема неінвазивного, є середній артеріальний тиск (САТ). Різниця у САТ у ВСА та інтракраніальних сегментах становила в середньому 22,7 +- 2,8 мм рт. ст. Різниця між САТ, виміряним інвазивно у ВСА та інтракраніальних сегментах А1 і М1, не залежала від локалізації вимірювань у порожнині черепа. За сприятливого перебігу захворювання тиск у А1-сегменті становив у середньому(73,0 +- 2,9 мм рт. ст., а за несприятливого 62,1 +- 3,8 мм рт. ст. Якщо різниця тиску в С1-сегменті ВСА і А1-сегменті знаходиться у зоні високих результатів, тобто вищих від 75-ї персентилі, і становить понад 40 мм рт. ст., то ризик ішемії та несприятливого результату лікування є максимальним. За аневризмів у басейні СМА достовірних відмінностей не спостерігали. В М1-сегменті за сприятливого перебігу САТ становив у середньому 91,2 +- 11,0 мм рт. ст., а за несприятливого - 88,2 +- 6,6 мм рт. ст. Різниця між тиском, виміряним на плечовій артерії і в інтракраніальних сегментах А1 за аневризмів у басейні ПМА у групах сприятливого та несприятливого перебігу захворювання становила відповідно 29,4 +- 5,5 і 29,4 +- 4,0 мм рт. ст., а в М1-сегменті за аневризмів у басейні СМА - 25,6 +- 5,5 і 16,8 +- 3,8 мм рт. ст. відповідно. Тому для встановлення рівня ЦПТ необхідно проводити комплексне вимірювання АТ, яке передбачає неінвазивний моніторинг на плечовій артерії, інвазивне вимірювання в екстра- та інтракраніальних сегментах мозкових артерій. Достовірну прогностичну інформацію у разі аневризм у басейні ПМА можна отримати при вимірюванні тиску в А1-сегменті: інтраопераційний вияв гіпоперфузії у вигляді зростання різниці у САТ, виміряному в екстра- та інтракраніальних сегментах, має несприятливе прогностичне значення. Зроблено висновки, що пряме вимірювання АТ у магістральних артеріях головного мозку в порожнині черепа і за його межами протягом проведення ендоваскулярного нейрорентгенохірургічного втручання надає змогу встановити ЦПТ без додаткової травматизації пацієнта та втрати часу. Отримані під час інтраопераційного вимірювання тиску дані надають додаткову діагностичну і прогностичну інформацію. САТ, виміряний у А1-сегменті за аневризмів у басейні ПМА, за подальшого несприятливого перебігу захворювання є достовірно нижчим, ніж за сприятливого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського