РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000619511<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мєшков А. М. 
Структурні властивості полімерного нанокомпозиту сульфіду цинку з альгінатом / А. М. Мєшков, Т. О. Бересток, Л. Ф. Суходуб, А. С. Опанасюк // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2015. - 7, № 3. - С. 03018-1-03018-6. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

За допомогою методів растрової електронної мікроскопії, дифрактометрії та рентгенофлуоресцентної спектрометрії проведено порівняння структурних і субструктурних характеристик плівок чистого сульфіду цинку та біополімеру на основі композиту ZnS з альгінатом. Плівки та наноструктури сульфіду цинку було одержано шляхом хімічного осадження з водного розчину нітрату цинку, тіамочевини та альгінату натрію за температури 90 °C та часу синтезу 30 - 120 хв. Встановлено, що ріст конденсату відбувається шляхом формування наноточок сульфіду цинку з подальшим зарощуванням проміжків між нанозернами частинками альгінату. В результаті розрахунку полюсної густини та орієнтаційного фактора було підтверджено існування аксіальної текстури [111] як у чистих плівках ZnS так і нанокомпозитах. Показано, що значення сталої гратки конденсатів чистого ZnS змінювалися в інтервалі а = 0,53266 - 0,54419 нм, в той час як період гратки шарів ZnS у складі полімерного нанокомпозиту з альгінатом був у діапазоні а = 0,53490 - 0,56261 нм та складним чином залежав від часу синтезу шарів. Встановлено, що середній розмір областей когерентного розсіювання (ОКР) плівок чистого ZnS у кристалографічному напрямі [111] слабо змінювався в усьому діапазоні дослідженого часу осадження (L(111) = 14 - 29 нм). Для ZnS в складі полімерного нанокомпозиту розмір ОКР був в інтервалі L(111) = 21 - 38 нм, тобто в середньому він був більшим ніж у чистому ZnS.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + Л719.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського