РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618914<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тріщинська М. А. 
Актуальні аспекти взаємозв'язків між судиноруховою функцією ендотелію та артеріальним тиском в осіб з початковими проявами хронічної ішемії мозку / М. А. Тріщинська, Ю. І. Головченко, А. В. Клименко, І. В. Бельська // Междунар. неврол. журн.. - 2016. - № 3. - С. 123-130. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Одним із найбільш агресивних судинних факторів ризику розвитку хронічної й гострої ішемії мозку є артеріальна гіпертензія (АГ), що тривалий час має асимптомний перебіг. Виявлення ознак ушкодження судинної системи під впливом судинних факторів ризику у вигляді ендотеліальної дисфункції (ЕД) на ранніх етапах розвитку патологічного процесу надає підставу для більш ретельного скринінгу ризиків та активних профілактичних заходів. Проведено дослідження, метою якого стала оцінка судинорухової функції ендотелію при початкових проявах хронічної ішемії мозку (ХІМ) відповідно до наявності, ступеня та стадії АГ. Обстежено 306 осіб з початковими проявами ХІМ - із судинними факторами ризику, відповідними клінічними проявами та нейровізуалізаційними ознаками ураження головного мозку легкого ступеня. Групу контролю становили 15 осіб без анамнестичних, клінічних, інструментальних та лабораторних ознак судинних та інших тяжких соматичних захворювань. Усім пацієнтам проводено загальноклінічні, клініко-неврологічні, клініко-інструментальні та клініко-лабораторні обстеження. З метою оцінки судинорухової функції ендотелію проведено компресійну пробу на потокозалежну вазодилатацію (ПЗВД), а також визначено рівні ендотеліну-1 та нітриту (стабільного метаболіту NO) у сироватці крові пацієнтів. Висновки: виявлено, що початкові прояви ХІМ розвивалися на тлі порушення взаємозв'язків між протилежно направленими чинниками, що вивільняються з ендотеліоцитів. Встановлено, що підвищення рівня ЕТ-1 мало значення для ініціації АГ в осіб з початковими проявами ХІМ та відігравало значущу роль у субклінічному ураженні органів-мішеней на тлі АГ порівняно з особами без АГ та з початковими проявами ХІМ. Тоді як рівень нітриту та відсоток ПЗВД значущо знижувалися в міру підвищення ступеня АГ, особливо у пацієнтів з субклінічним ураженням органів-мішеней, порівняно з особами без АГ та субклінічного ураження органів-мішеней на тлі АГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р627.703-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського