РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618782<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скоропад К. М. 
Особливості несприятливих наслідків у хворих з поєднанням хронічного алкогольного панкреатиту та алкогольного цирозу печінки класу A, B за Чайльд - П'ю / К. М. Скоропад, В. Г. Міщук // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 2. - С. 49-53. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Смерть у зв'язку з алкогольною інтоксикацією посідає третє місце у її загальній структурі, а сумарно на частку алюгользалежної патології (алкогольної хвороби печінки, гострого і хронічного панкреатиту кардіоміопатій, полінейроенцефалопатій) припадає 42,6 % летальних наслідків, серед осіб, що його вживають. Нерідко виражені ознаки ураження печінки можуть бути виявлені у людей, які вживають його в помірних дозах, і їх складно назвати алкоголіками. Мета роботи - вивчити віддалені результати ефективності лікування хворих з поєднанням хронічного алкогольного панкреатиту (ХАП) і алкогольного цирозу печінки (ЦП) класу A, B за Чайльд - П'ю та встановити прогностично несприятливі показники перебігу даної поєднаної патології. У дослідження було включено 89 хворих на алкогользалежну патологію, проспективне спостереження за якими проводилось протягом року. Серед них у 50-ти обстежених мало місце поєднання ХАП та ЦП класу A, B за Чайльд - П'ю, у 20-ти хворих - алкогольний ЦП без ураження підшлункової залози (ПЗ), у 19 - ХАП. Хворі на ЦП одержували терапію згідно наказу МОЗ України № 826 від 6 листопаду 2014 р. "Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги хворим на алкогольний гепатит", а на ХАП терапію, відповідно до наказу МОЗ України № 638 від 10.09.2014 р. "Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному панкреатиті". Обстежених з поєднанням ХАП та ЦП класу A, B за Чайльд - П'ю було розподілено на 2 підгрупи, перша з яких (20 пацієнтів) одержувала комбіновану терапію, згідно згаданих вище наказів МОЗ України, а друга (30 хворих), окрім базової терапії, приймала пентоксифілін (пентоксифілін Дарниця) по 5мл 2 % розчину на 200 мл 0,9 % розчину нагрію хлориду довенно краплинно протягом 5-ти днів з переходом на внутрішній прийом по 200 мг до 2-х місяців та суміш незамінних, умовно замінних та замінних амінокислот (гепасол-нео) по 500 мл 8 % розчину довенно краплинно через день, 5 разів. Висновки: одночасне алкогольне ураження ПЗ та печінки призводить до зростання шансів розвитку більш тяжкого перебігу цієї поєднаної патології з переходом цирозу печінки у стадію декомпенсації, частішого виникненням кровотеч з варикозно поширених вен стравоходу та посилення фіброзу тканини ПЗ із розширенням протокової системи з подальшим утворенням кист і розвитком зовнішньосекреторної недостатності ПЗ. Долучення до стандартної терапії пентоксифіліну та суміші незамінних, умовно замінних та замінних амінокислот зменшує кількість хворих, у яких розвиваються ускладнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р413.510.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського