РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618699<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пашов Р. І. 
Феномен бюрократії у світовій філософській думці / Р. І. Пашов // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2015. - № 1. - С. 70-77. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення проблематики бюрократії та бюрократизму в історії філософії. Показано, що за своєю сутністю бюрократія - це домінування форми над змістом, як протиставлення гармонійному управлінню та всебічному розвитку; взаємодії людей між собою. Охарактеризовано такі типології трактувань бюрократії, як марксистський підхід, веберівська концепція, імперська модель бюрократії. Зазначено, що К. Маркс, позначаючи негативні риси бюрократії, виділяв серед них підміну загальнолюдського особистісним: народних інтересів - власними егоїстичними, громадських очікувань - приватними інтересами конкретного чиновника etc. Наведено позицію М. Вебера, який характеризував бюрократію як прогресивну технологію, що надає можливість значно раціоналізувати процес управління та підвищити ефективність організації. Показано, що імперська форма бюрократії, яку також називають "азійською" або "східною", виникла як своєрідне продовження та доповнення родових стосунків. Доведено, що нерозчленованість - синкретизм політики та управління, політики та економіки, відсутність приватної власності у населення, натуральне господарство, обмежені товарно-грошові стосунки є сутнісними специфічним параметрами "східної форми" бюрократії, яка не допускає поліпшення адміністративного управління, вона зміцнює своє положення до такої міри, що вплив перетворюється у "бюрократичну державу", "бюрократичний абсолютизм". Чиновництво не лише реалізує адміністративні функції, але й виконує істотну політичну роль, що призводить до "застою" у суспільному житті. Зазначено, що у межах кожної конкретно-історичної стадії суспільного поступу виділялися різні (інколи майже діаметрально протилежні) трактування феномену бюрократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.3*311.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського