РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000618311<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Міщенко Л. А. 
Телмісартан і фіксована комбінація "S-амлодипін/аторвастатин" у лікуванні гіпертонічної хвороби: досвід та перспективи клінічного використання / Л. А. Міщенко, Є. П. Свіщенко, Г. М. Боженко // Артер. гипертензия. - 2016. - № 3. - С. 11-17. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка антигіпертензивної ефективності телмісартану та його впливу на активність системного запалення і показники вуглеводного та ліпідного метаболізму у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). Обстежено 29 пацієнтів із ГХ I - II стадії, 1 - 2-го ступеня, яким після 7-денного безмедикаментозного періоду та через 6 місяців терапії телмісартаном проведено комплексне клінічне дослідження, амбулаторне моніторування артеріального тиску (АТ), визначення вмісту С-реактивного протеїну (СРП), интерлейкіну-6 (ІЛ-6) і фактора некрозу пухлини <$E alpha> (ФНП-<$E alpha>), показників вуглеводного (глюкоза, інсулін, НОМА, глікований гемоглобін (HbA1с)) та ліпідного метаболізму. Монотерапія телмісартаном дозволила досягти цільового АТ у 75,6 % пацієнтів; через 6 місяців лікування зниження систолічного АТ становило 20 мм рт.ст., діастолічного АТ - 13 мм рт.ст. Препарат сприяв відновленню нормального двофазного ритму АТ у пацієнтів з вихідними його порушеннями та зменшував варіабельність систолічного АТ в нічні години. Під впливом телмісартану відбулось поліпшення показників вуглеводного обміну, що проявлялось достовірним зменшенням базальної інсулінемії на 21,5 %, зниженням рівня глюкози з <$E5,5~symbol С~0,2> ммоль/л до <$E5,3~symbol С~0,1> ммоль/л (p = 0,04) і HbA1c з <$E5,6~symbol С~0,1> до <$E5,4~symbol С~0,1> % (p = 0,04). На фоні прийому телмісартану зменшився вміст у крові тригліцеридів на 17 % (p = 0,03), спостерігалась тенденція до зниження рівня загального холестерину та холестерину ліпопротеїдів низької щільності. Встановлено, що лікування телмісартаном сприяє зниженню сироваткового рівня СРП на 13,9 % (p = 0,04) та ІЛ-6 на 36,4 % (p = 0,02), проте не впливає на вміст ФНП-<$E alpha> в крові хворих на ГХ. Висновки: одержані дані свідчать про високу антигіпертензивну ефективність і сприятливі метаболічні ефекти телмісартану, а також його здатність пригнічувати активність запалення низької градації. Обгрунтовано поєднане використання телмісартану та фіксованої комбінації "S-амлодипін/аторвастатин" з точки зору поліпшення прогнозу хворих на ГХ за рахунок синергізму антигіпертензивного та ліпідознижуючого потенціалу і плейотропних ефектів цих препаратів, дія яких направлена на сповільнення прогресування ГХ і атеросклерозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського