РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000617170<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пархомей О. Р. 
Структурні та механічні властивості склокерамічних біоактивних композитів / О. Р. Пархомей, Н. Д. Пінчук, О. Є. Сич, Т. В. Томила, Г. Б. Товстоног, В. Ф. Горбань, Я. І. Євич, О. А. Куда // Порошковая металлургия. - 2016. - № 3/4. - С. 62-76. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

За допомогою методу одностадійного спікання за температури ≤ 800 °C одержано склокерамічні біоактивні композиційні матеріали на основі біогенного гідроксиапатиту або суміші синтетичних фосфатів кальцію з додаванням 31,5 % (мас.) натрійборосилікатного скла. Порівняльний аналіз структури та фізико-механічних властивостей композитів показав, що у разі спікання композитів на основі біогенного гідроксиапатиту зберігається кристалічна фаза гідроксиапатиту (Ca5(PO4)3(OH)). У разі спікання композитів на основі суміші синтетичних фосфатів відбуваються фазові перетворення та взаємодія фосфатів зі склофазою, внаслідок чого утворюється склокераміка, що містить: силікати кальцію (воластоніт, CaSiO3) та натрію (Na6Si2O7), натрій-кальцієві силікати (комбат, Na2Ca2(SiO3)3 та меліліт, Na2Ca6(Si2O7)(SiO7)2, борат натрію (Na3BO3) та гідроксиапатит (Ca5(PO4)3(OH)). Аналіз порової структури склокерамічних композитів показав значну відмінність в розподілі пор за розмірами в матеріалі залежно від його складу. Визначено різницю між структурами поверхні та зламу композитів обох типів. Встановлено, що механічні властивості композитів на основі біогенного гідроксиапатиту вищі у порівнянні із композитами на основі суміші синтетичних фосфатів кальцію за близьких значень загальної пористості (32,5 - 34,5 %). Це може бути пов'язано з фазовими перетвореннями, взаємодією фосфатів зі склом під час спікання композитів та формуванням складної силікатної структури. Встановлено, що міцність одержаних композитів є близькою до міцності нативної кістки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського