РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000617159<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юзвенко Т. Ю. 
Взаємозв'язок структурних змін щитоподібної залози з клініко-лабораторними показниками у хворих на цукровий діабет 2-го типу / Т. Ю. Юзвенко // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2016. - № 3. - С. 109-113. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу клініко-лабораторних показників хворих на цукровий діабет (ЦД) 2-го типу на структурні зміни щитоподібної залози (ЩЗ). Мета роботи - оцінка частоти та характеру структурних змін ЩЗ за ЦД 2-го типу. Під спостереженням перебували 122 хворі, із них 92 - із ЦД 2-го типу і 30 - з ожирінням без ЦД 2-го типу (47 чоловіків і 75 жінок). Контролем слугувала група осіб без симптомів ЦД і ожиріння (n = 35). Групи обстежених не відрізнялися за віком і статтю. У хворих на ЦД 2-го типу патологію ЩЗ було виявленог в 93,5 % випадків, за ожиріння без ЦД - у 86,7 %. Ці показники вірогідно перевищують популяційний рівень (65,7 %). Структурні зміни у вигляді вузлових утворень виявляються вірогідно частіше у разі ЦД 2-го типу (55,4 %). Загалом за ЦД 2-го типу вузлові утворення відмічалися в 3,2 разу частіше, ніж у разі ожиріння, і в 4,9 разу частіше, ніж у контрольній групі. Під час зіставлення характеру змін ЩЗ із клініко-лабораторними показниками ЦД 2-го типу встановлено, що зі збільшенням тривалості ЦД 2-го типу вірогідно збільшується число вузлових утворень. У разі лікування інсуліном у хворих на ЦД відсоток вузлових утворень ЩЖ вірогідно нижчий. Вузлові утворення ЩЗ вірогідно частіше виявляються за наявності мікросудинних ускладнень і артеріальної гіпертензії. Вузлові утворення у хворих на ЦД 2-го типу вірогідно частіше виявлено у пацієнтів з ожирінням I ступеня, ніж у хворих із нормальною масою тіла (64,2 +- 21,8 % відповідно) (p << 0,01). Вузлові утворення ЩЗ вірогідно частіше відзначаються в пацієнтів із ЦД, у яких під час ехографії печінки було виявлено критерії жирової дистрофії печінки (p << 0,05). Висновки: динамічне ультразвукове спостереження за станом ЩЗ за тривалості ЦД 2-го типу більше ніж 5 років, наявності мікроангіопатій, ожиріння I - III ступенів, ехографічних критеріїв жирової дистрофії печінки, синдрому артеріальної гіпертензії, а також у разі прийому пероральних протидіабетичних засобів надасть змогу своєчасно виявляти структурні зміни в ЩЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського