РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000616947<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гриньова М. В. 
Система студентського самоврядування в контексті макаренківської спадщини / М. В. Гриньова, Ю. П. Кращенко // Педагогіка і психологія. - 2014. - № 4. - С. 57-63. - Бібліогр.: 8 назв - укp.

Узагальнено розгляд проблеми самоврядування в контексті макаренківської спадщини в такому вимірі: організація первинних колективів вихованців за виробничим принципом (загони, а не шкільні групи); самоврядування грунтується не лише на виборності, але й на призначенні; існування такого виборно-призначеного самоврядування не як надбудови над фактичним управлінням дорослих, а як дійового керівництва колонії, що діє за двома напрямами: як колективний орган і через уповноважених цього органу; виховання організаторських навичок у всіх колоністів через систему зведених загонів із тимчасовими командирами; відкрите визнання права колективу; дисципліна, пов'язана з повагою до вихованця і його роботи. Акцентовано увагу на вимогах до змісту діяльності органів самоврядування: адміністрація установи в жодному разі не підміняє органів самоврядування; кожне рішення органів самоврядування неодмінно має бути виконано невідкладно та бездоганно; якщо адміністрація вважає за неможливе виконання помилкового рішення того чи іншого органу самоврядування, вона має апелювати до загальних зборів; головним методом роботи адміністрації має бути вплив у самих органах самоврядування; робота в органах самоврядування не повинна віднімати у вихованців забагато часу; облік роботи всіх органів самоврядування має бути точно визначений, і всі їхні рішення слід записувати. Співвіднесено ідеї А.С. Макаренка з сучасним інститутом кураторів (наставників) академічних груп ВНЗ, зокрема розглянуто студентське самоврядування як особливу форму ініціативної, самостійної громадської діяльності студентів, спрямованої на вирішення важливих питань життєдіяльності ВНЗ, розвиток соціальної активності та лідерських якостей майбутніх фахівців.

Рассмотрена проблема самоуправления в контексте наследия Макаренко в таком измерении: организация первичных коллективов воспитанников по производственному принципу (отряды, а не школьные группы); самоуправление основывается не только на выборности, но и на назначении; существование такого самоуправления не как надстройки над фактическим управлением взрослых, а как действенного руководства колонии. Акцентировано внимание на требованиях к содержанию деятельности органов самоуправления: администрация учреждения ни в коем случае не подменяет органы самоуправления; каждое решение органов самоуправления непременно должно быть выполнено безотлагательно и безупречно; если администрация считает невозможным выполнение ошибочного решения того или иного органа самоуправления, она должна апеллировать к общему собранию; главным методом работы администрации должно быть влияние в самих органах самоуправления; работа в органах самоуправления не должна отнимать у воспитанников много времени; учет работы всех органов самоуправления должен быть точно определен, и все их решения следует записывать. Соотнесены идеи А.С. Макаренко с современным институтом кураторов (наставников) академических групп ВУЗ, в частности рассмотрено студенческое самоуправление как особая форма инициативной, самостоятельной общественной деятельности студентов, направленной на решение важных вопросов жизнедеятельности ВУЗ, развитие социальной активности и лидерских качеств будущих специалистов.

The current state of the law of Ukraine “On higher education" executioin according to the case of student self-governmentin the context of pedagogical ideas of the outstanding pedagogy A. Makarenko are analyzed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-213

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14642 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського