РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000616575<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заневич О. 
Українська мова XVI - XVII століть: дієслово. Семантика, перехідність, об'єкт : [монографія] / О. Заневич; НАН України, Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича. - Львів : Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, 2015. - 307 c. - (Історія мови). - Бібліогр.: с. 235-280 - укp.

Уперше в українському мовознавстві подано вичерпний реєстр граматик української мови кінця ХVІ - початку ХХІ ст. (132 найменування) та репрезентовано систему термінів на позначення категорії стану та його різновидів протягом указаного періоду, а також номінації перехідних і неперехідних дієслів. Систематизовано вчення про дієслівну перехідність і запропоновано власну концепцію трактування цієї категорії. На основі опрацьованого фактичного матеріалу (близько 600 одиниць) подано опис перехідних дієслів, зокрема фізичної дії, зафіксованих у пам'ятках української мови ХVІ - ХVІІ ст. Дієслова класифіковано за лексико-семантичним принципом, відповідно виокремлено лексико-семантичні підгрупи, ряди та мікрогрупи. Охарактеризовано експліцитну та імпліцитну перехідності в межах кожної лексико-семантичної підгрупи, визначено типи та умови реалізації імпліцитної перехідності. Визначено вплив семантики на зміну / втрату перехідності. Встановлено різновиди значень акузатива та генетива, а також основні засоби вираження знахідного та родового прямого об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805376 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського