РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000616062<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коленко Ю. Г. 
Місцеве застосування нестероїдних протизапальних засобів у комплексному лікуванні ерозивно-виразкових уражень слизової оболонки порожнини рота / Ю. Г. Коленко, Н. М. Ткачук, І. Є. Вороніна // Соврем. стоматология. - 2016. - № 1. - С. 46-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність лікування ерозивно-виразкових уражень слизової оболонки порожнини рота (ЕВУСОПР) з використанням нестероїдного протизапального препарату для місцевого застосування. Усього під спостереженням перебували 59 пацієнтів віком 25 - 59 років, з них 27 чоловіків і 32 жінки. У 18-ти пацієнтів було діагностовано: гостру механічну травму, у 13-ти - ерозивно-виразкову форму лейкоплакії, у 8-ми - хронічний рецидивуючий афтозний стоматит, у 9-ти - виразково-некротичний стоматит, у 7-ми - ерозивно-виразкову форму червоного плоского лишаю і в 4-х - багатоформну еритему інфекційно-алергічної форми. Було проведено клініко-лабораторне обстеження всіх пацієнтів і призначено лікування згідно із протоколами лікування ЕВУСОПР. Як нестероїдний протизапальний препарат для місцевого застосування використовували тантум верде. На 1 - 3-й день лікування інтенсивність болю помітно знизилася або зникла зовсім. Зниження ступеня больових відчуттів багато в чому залежали від вираженості запального процесу навколо вогнищ ерозії та виразки. Крім того, зменшення гіперемії та набряку слизової оболонки порожнини рота, а також гіпертрофії лімфатичних вузлів у разі застосування бензидаміну спостерігали з 1-го дня лікування. Висновок: у результаті проведеного клінічного дослідження, спрямованого на вдосконалення методів лікування хворих на ЕВУСОПР з місцевим застосуванням нестероїдних протизапальних засобів (препарат тантум верде), спостерігалися зменшення інтенсивності та скорочення тривалості больового симптому, прискорення процесу очищення ерозивно-виразкової поверхні від фібринозного нальоту, купірування запального процесу і скорочення строків епітелізації уражених ділянок слизової порожнини рота, при цьому реабілітаційний період перебігав м'яко і швидко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.22-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського