РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000615667<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левченко В. А. 
Оцінка радіаційної обстановки техногенного ландшафту Бурштинського регіону / В. А. Левченко, О. П. Петровський, Д. Ю. Юрченко, М. М. Карабанович, І. І. Свистун, Р. Р. Фабрика // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 1. - С. 122-125. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зазначено, що об'єкти вугільної енергетики є потужним джерелом викидів радіонуклідів із сімейства урану і торію, а також калію-40, рубідію-87, надлишок яких утворюється під час спалювання вугілля та потрапляє в навколишнє середовище та в організм людини. Об'єкт дослідження - радіаційна обстановка територій навколо теплової електростанції - проведено 113 вимірювань, в умовно чистій зоні - 19. Встановлено, що радіаційний фон на досліджуваних площах навколо теплоелектростанції становив (16,0 ± 1,0) мкР/год, на умовно чистій території - (7,4 ± 0,42) мкР/год (p < 0,05). На території двох золовідвалів (118,0 ± 24,1) мкР/год і (48,0 ± 4,3) мкР/год. К-40 переважав тільки на території зодовідвалів, рівень торію в більшості точок вимірів не різнився від результатів одержаних в умовно чистій зоні. Однак, показники Ка-226 достовірно переважали на досліджуваних ділянках навколо ТЕС, а в умовно чистій зоні Ra-226 взагалі не виявлявся. Проведені виміри розподілу радіонуклідів в грунтах територій навколо ТЕС, золовідвалах свідчать, що підвищення радіаційного фону на дослідницьких площах зумовлено наявністю ізотопів урану-238 (за даними Ra-226). Це вимагає постійного контролю за рівнем і характером радіаційного забруднення довкілля навколо теплової електростанції, визначення шляхів захисту екосистеми регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 + З37-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського