РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000615630<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабай О. М. 
Ефективність клінічного застосування ліпосомальної форми фосфатидилхоліну: порівняльний ультраструктурний аналіз епітелію ясен на етапах лікування хворих на генералізований пародонтит / О. М. Бабай // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 1. - С. 9-11. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На основі порівняльного ультраструктурного аналізу слизової оболонки ясен (СОЯ) до та на етапах клінічного застосування препарату ліпосомальної форми фосфатидилхоліну з'ясовано, що базальний шар епітелію був відносно розширений та представлений клітинами, які зберігають будову, характерну для слизової оболонки у нормі. Наведене свідчило про підвищення репаративного потенціалу цього шару, заповненого камбіальними клітинами, для відновлення цілісності епітелію. У шипуватому шарі клітини були більш виразно пов'язані поміж собою морфологічними контактами у вигляді демосом, що забезпечувало цілісність зв'язків клітин та підтримку бар'єрних властивостей епітелію; у зернистому шарі епітелію повного відновлення клітин не виявлено, однак більшість кератиноцитів мала будову, характерну для норми. Про ефективність застосування розширеного терапевтичного стоматологічного комплексу (депонування препарату ЛФЯФ шляхом інфільтраційних ін'єкцій і пародонтальної пов'язки) також свідчило підвищення функціональної активності клітин епітелію ясен: наявність в ядрах сухроматину, який переважає над гетерохроматином, крупних функціональних ядерець, які відображають активізацію процесу біосинтезу РНК та білку на тлі розширення ядерних пор, як морфологічного еквіваленту інтенсифікації процесу ядерно-цитоплазматичного транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського