РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000613823<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антоненко М. Ю. 
Особливості передопераційної підготовки до хірургічного лікування хворих на генералізований пародонтит за умови гіперчутливості уповільненого типу до мікробних і тканинного аборигенів / М. Ю. Антоненко, Н. А. Зелінська, О. А. Значкова, Т. А. Мельничук, М. В. Сироїшко // Соврем. стоматология. - 2015. - № 5. - С. 18-21. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність хірургічного лікування генералізованого пародонтиту (ГП) шляхом обгрунтування персоніфікованого підходу до корекції гіперчутливості уповільненого типу (ГУТ) до мікробних і тканинного (кісткового) антигенів на етапі передопераційної підготовки. У дослідженні взяли участь 120 осіб віком 25 - 36 років з ГП I - II ступеню, хронічного перебігу (основна група). Контрольна група - 54 пацієнти такого ж віку без клінічних ознак патології пародонта. Пацієнтів основної групи було розподілено на 2 підгрупи: основна А (57 осіб), в яку увійшли хворі на ГП з ГУТ, яким у комплекс заходів з передопераційної підготовки було включено метод специфічної мікробної гіпосенсибілізації з наступною імунізацією (за позитивною інформованою згодою пацієнтів на використання даного методу лікування); основна Б (63 пацієнти із ГП), у котрій за наявності ГУТ специфічна імунокорекція не проводилась (у зв'язку з відмовою пацієнтів від зазначеного методу лікування). Реакцію гальмування міграції лейкоцитів (РГМЛ) здійснювали за методом M. George та співавт. (1962). Використовували антигени: стрептолізин-О, токсин стафілококу, як тканинний антиген застосовували водно-сольовий екстракт кісткової тканини групи О/ІД. Специфічна мікробна гіпосенсибілізація з наступною імунізацією проводилася за допомогою адсорбованого стафілококового анатоксину та стрептолізину-О. За даними РГМЛ у хворих основних груп А та Б ГУТ до стрептококу виявлено у 70,8 +- 1,81 %, P << 0,01 проти 25,9 +- 0,75 % в контролі. ГУТ до стафілококу - у 60,0 +- 5,41 %, P << 0,01 в основній групі, у контролі - 0. Діалергію в основній групі виявлено в 65,0 +- 5,02 %, P << 0,01; у контрольній групі не спостерігалася. За даними ШРТ, до антигену стрептококу ГУТ спостерігалась у 32,3 +- 4,12 %, P << 0,01, у контролі - 10,0 +- 5,53 %. До антигену стафілококу ГУТ відмічено в 49,2 +- 4,2 %, P << 0,01, у контролі - 0. Поєднання ГУТ до стрепто- та стафілококу за даними шкірно-реактивного тесту у основній групі виявлено у 50,0 +- 4,2 %, P << 0,01; в контрольній групі 0. ГУТ до кісткового антигену - 61,0 +- 5,7 %, у контролі не було. Встановлено позитивний ефект застосування методу специфічної мікробної гіпосенсибілізації з наступною імунізацією у 84,2 +- 0,23 % в основній А групі. В осіб, яким не проводилась імунологічна корекція (основна Б група), кількість задовільних результатів сягала всього 39,7 +- 0,24 %. Висновки: установлено, що у переважної більшості хворих на ГП I - II ступеня хронічний перебіг виявлено ГУТ до одного або одночасно 2-х антигенів стрепто- та стафілококу, а також до кісткового антигену. Включення імунокорегуючої підготовки на передопераційному етапі засвідчило ефективність у близько 85 % випадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського