РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000613570<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sokolik V. V. 
Effect of curcumin on accumulation in mononuclear cells and secretion in incubation medium of <$E bold {roman A beta sub 40}> and cytokines under local excess of <$E bold {roman A beta sub 42}>-homoaggregates = Вплив куркуміну на накопичення в мононуклеарах і на секрецію в інкубаційне середовище <$E roman A beta sub 40> та цитокінів в умовах локального надлишку гомоагрегатів <$E roman A beta sub 42> / V. V. Sokolik, S. M. Shulga // The Ukr. Biochem. J.. - 2016. - 88, № 3. - С. 83-91. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Мета дослідження - вивчення накопичення в мононуклеарах і секреції до інкубаційного середовища ендогенного A<$E beta sub 40> і цитокінів (IL-1<$E beta>, TNF<$E alpha>, IL-6, IL-10) за умов токсичного впливу A<$E beta sub 42>-агрегатів та антизапального ефекту куркуміну. Суспензію мононуклеарних клітин, ізольованих за допомогою фікол-урографінового градієнта зі зразків венозної крові здорових добровольців, використано для дослідження впливу гомоагрегатів A<$E beta sub 42> (15 нМ), куркуміну (54 пМ) та їх поєднаній дії в динаміці часу (0, 1, 2, 3, 6 і 24 год). Методом імуноензимного аналізу виміряно вміст ендогенного A<$E beta sub 40> і цитокінів окремо в мононуклеарах і інкубаційному середовищі. Вперше показано, що гомоагрегати A<$E beta sub 42> обумовлюють швидке накопичення ендогенного A<$E beta sub 40> в мононуклеарах і прискорюють його секрецію до інкубаційного середовища. Встановлено збільшення концентрації TNF<$E alpha> (через 3 год інкубації) і відсутність накопичення IL-1<$E beta> в клітинах завдяки істотній секреції цих запальних месенджерів до інкубаційного середовища. Виявлено збільшення мононуклеарного пулу IL-6 і активацію його секреції до інкубаційного середовища за дії A<$E beta sub 42>-гомоагрегатів. A<$E beta sub 42> не впливав на секрецію IL-10, але обумовлював збільшення його внутрішньоклітинної концентрації через 1 год інкубації з наступним пригніченням клітинного накопичення. Додавання куркуміну запобігало збільшенню концентрації A<$E beta sub 40> в мононуклеарах і вірогідно зменшувало його секрецію, обумовлену токсичним впливом екзогенного A<$E beta sub 40> на клітини. Куркумін знімав активуючий ефект A<$E beta sub 42> на мононуклеарний пул запальних цитокінів: з перших годин дії для IL-1<$E beta> і в часовому інтервалі 3 - 6 год для TNF<$E alpha>, що позначилося зменшенням позаклітинного пулу обох цитокінів. Цей поліфенол також сприяв відновленню внутрішньоклітинного пулу IL-6 і IL-10 b позитивно впливав на їх секрецію до інкубаційного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського