РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000613569<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zagayko A. L. 
The impact of hydroxycitric acid on the lipid metabolism profile under experimental insulin resistance syndrome of syrian hamsters = Вплив гідроксилимонної кислоти на показники метаболізму ліпідів у сирійських хом'ячків за експериментального синдрому інсулінорезистентності / A. L. Zagayko, A. I. Shkapo, V. P. Fylymonenko, T. O. Briukhanova // The Ukr. Biochem. J.. - 2016. - 88, № 3. - С. 78-82. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Зазначено, що синдром інсулінорезистентності (ІР) є одним із визначальних у зростанні серцево-судинних захворювань та їх наслідків. Ключовими компонентами ІР є ожиріння та дисліпідемія. Гідроксилимонна кислота (ГЛК) - інгібітор ключового ензиму ліпогенезу АТР-цитратліази (АЦЛ) - перспективний коректор ожиріння. Мета роботи - дослідити вплив ГЛК на вміст ліпідів і ліпопротеїнів у сироватці крові хом'ячків, та на вміст ліпідів та активність деяких ензимів ліпідного обміну в печінці тварин за ІР. Синдром ІР змодельовано, утримуючи тварин на високожировій дієті з додаванням фруктози. Ліпіди визначено за допомогою стандартних наборів реактивів, рівень ліпопротеїнів, активність глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази та АЦЛ - спектрофотометрично, активність лізосомальної ліпази - флуориметрично. Виявлено розвиток гіперліпідемії та атерогенної дисліпідемії, накопичення ліпідів у печінці, активацію лізосомальної ліпази й АЦЛ та зниження активності глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази за ІР. Застосування ГЛК зменшувало прояви гіперліпідемії, але підсилювало накопичення ліпідів у печінці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.16-29 + Р415.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського