РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000612548<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рахметов Д. Б. 
Інтродукція рослин Stevia rebaudiana (Bert.) Bertoni в Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України / Д. Б. Рахметов, Н. Я. Левчик, Л. М. Шпак, В. П. Грахов, О. М. Бойко, А. В. Любінська, С. О. Рахметова, В. М. Завгородній // Інтродукція рослин. - 2016. - № 1. - С. 3-17. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Наведено результати багаторічних досліджень Stevia rebaudiana (Bert.) Bertoni, зокрема особливості морфології рослин та розмноження, компонентний склад і прийоми культивування. Рослини характеризуються цінними лікарськими та харчовими властивостями та є перспективними інтродуцентами в Україні. В НБС ім. М. М. Гришка НАН України створено генофонд, який нараховує понад 20 форм. Розроблено умови та підібрано поживні середовища для введення в культуру і тривалого зберігання рослин за умов in vitro, а також для їх регенерації з листкових експлантів. Визначено вміст антиоксидантів (флавоноїдів та аскорбінової кислоти) у фітосировині стевії. Встановлено, що у листках S. rebaudiana нагромаджується в середньому близько 6 - 7 % (від абс. сухої маси) дитерпенових глікозидів. Це динамічний показник, який залежить від форми й умов культивування. Максимальне нагромадження стевіозидів спостерігається у рослин відкритого грунту в фазу бутонізації. Рослини S. rebaudiana незалежно від форми та умов культивування (відкритий та захищений грунт, in vitro) характеризуються низьким рівнем посухостійкості. Рослини, які зростають за грунтових умов, відрізняються вищою посухостійкістю у порівнянні із рослинами, котрі зростають за умов in vitro. Найбільшу водоутримувальну здатність, як за грунтових умов, так і умов in vitro, встановлено у форми R100, найменшу - у форми 3Т.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.41 + П219.61-39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського